Geloren - kloubní výživa pro psy

Domácí recept na skvělou zubní pastu, která bělí zuby!

14.9.2015
Foto: 123rf.com

Taky máte problém vybrat si zubní pastu, která vám bude zuby opravdu čistit a ještě k tomu bude mít příjemnou chuť? Na trhu samozřejmě existují pasty, které mají různé příchutě, ale za jeden takový výrobek zaplatíte i 200 Kč. Co takhle zkusit si chutnou a ještě k tomu účinnou pastu vyrobit doma? Není to nic těžkého!

Potřebujete:

4 lžíce bílého jílu

1 a půl lžíce skořice

6 lžic destilované vody

několik kapek esenciálního oleje – hřebíček

1 lžičku kokosového oleje

kelímek

Většina těchto surovin je běžně dostupných, ostatní z nich se dají jednoduše a pohodlně koupit například přes internet ve specializovaných e-shopech.

Postup                                                               

V misce si nejdříve smíchejte 4 lžíce bílého jílu a 1 a půl lžíce skořice. Pokud skořici nemáte rádi, můžete snížit její dávku nebo ji třeba nahradit solí (ale změní se tak chuť pasty). Jakmile máte tyto suroviny smíchané, přidáte destilovanou vodu a společně rozmícháte do konzistence kaše. Poté do kaše přidáte hřebíčkový a kokosový olej, zapracujete je šleháním. A pasta je hotová! Dejte ji do čistého a suchého kelímku a uchovávejte v chladu.

Co je na pastě výjimečného

Bílý jíl má skvělé obrušující účinky a skořice odstraňuje zubní povlak. Mimo jiné působí blahodárně i na dásně. Zahřívá je a odvádí tím veškeré toxiny a nečistoty. Hřebíček působí proti zánětům a bolesti zubů. Mimo jiné je také skvělým pomocníkem v boji proti krvácení dásní. Kokosový olej pak dezinfikuje ústní dutinu a bělí zuby.

Další způsoby, jak si doma vybělit zuby:

  • Foto: 123rf.com

    Foto: 123rf.com

    Použijte jedlou sodu, namočte kartáček do prášku a jemně bez tlačení začněte zuby čistit. Vyvarujte se agresivního tření, abyste si nezničili sklovinu.

  • Rozmačkejte si několik jahod a ty naneste na zuby v silné vrstvě a nechte chvíli působit.
  • Použijte plátek citronu a pomalu s ním přejíždějte po zubech. Citron ovšem nepoužívejte příliš často, protože narušuje sklovinu.
  • Zkuste rozžvýkat pár lístků čerstvé šalvěje, máty nebo i bazalky.

Recept na bělicí pastu

Smíchejte si půl čajové lžičky jedlé sody, k tomu přidejte půl lžičky octa a špetku soli. Směs bude vypadat jako pasta. Potřete si s ní zuby a po chvíli smyjte. Po této kúře si zuby vyčistěte běžnou pastou s fluorem.

Jakou příchuť pasty máte nejraději vy? Vyzkoušíte skořicovou s léčivými účinky?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

2 komentáře

  1. Pingback: Potraviny, po kterých vám žloutnou zuby | Království žen

  2. Pingback: Nejúčinnější způsoby bělení zubů aneb Kouzla matky přírody | Království žen

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook