Geloren - kloubní výživa pro psy

Domácí příprava bylinkových sirupů

16.7.2017
Foto: pinterest.com

Domácí sirup je osvěžujícím a zdravým nápojem. Jeho příprava je jednoduchá a rychlá. Bylinkový sirup si tak můžete vyrobit sami pro sebe nebo jím obdarovat své blízké. Vyzkoušet můžete osvědčené bylinky nebo experimentovat s přidáním zázvoru, skořice nebo jiného koření.

Meduňkový sirup

Potřebujete

2 hrsti meduňky

3 citróny

1 kg třtinového cukru

2 litry vody

Postup

Vodu převařte a nechte vychladnout. Meduňku omyjte studenou vodou, natrhejte na menší kousky a přidejte na kolečka nakrájený citrón. Dejte do svařené vody a nechte 3 dny odstát. Poté svařte s cukrem a následně hotový sirup slijte do čistých sklenic.

Bezový sirup

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Potřebujete

20 bezových květů

2 citróny

1,5 kg třtinového cukru

2 litry vody

Postup

Opět svařte vodu a nechte ji vychladnout. Nakrájejte omyté květy bezu a přidejte na plátky pokrájený citron. Zalijte svařenou vodou a nechte stát jeden den. Poté přidejte cukr a zahřejte. Plňte vymyté sklenice a uchovávejte sirup v chladnu a temnu.

Rakytníkový sirup

Potřebujete

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

2 litry rakytníku

15 g kyseliny citrónové

1,5 kg třtinového cukru

1,5 litru převařené vody

Postup

Rakytníkové plody opláchněte a nechte okapat. Poté je rozdrťte a zalijte převařenou vlažnou vodou. Přidejte kyselinu citrónovou a nechte odstát do druhého dne. Přeceďte a přidejte cukr. Šťávu zahřejte, dokud se cukr nerozpustí. Poté opět naplňte skleněné láhve a uchovávejte v chladu.

Mátový sirup

Potřebujete

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

velký svazek máty

1 kg cukru

2 litry převařené vody

1 citron

Postup

Mátu opláchněte, natrhejte lístky a namočte je do převařené studené vody. Nechte louhovat alespoň dva dny. Poté přeceďte a přidejte cukr a citron. Přiveďte směs k varu a vařte do rozpuštění cukru. Plňte sirupem čisté sklenice a dobře je uzavřete. Uchovávejte v chladu, ideálně v ledničce.

Zkoušeli jste si doma někdy připravit vlastní sirup?

Michaela Michalíková

 

 

 

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook