Geloren - kloubní výživa pro psy

Domácí kosmetika? Zkuste to s banány

2.8.2015
Popisek, autor fotografie

Banány jsou chutné, zdravé a plné vitamínů. Využití ale nemají jen v kuchyni. Zkuste si banány namísto talíře dát na obličej nebo na vlasy. Známe jednoduché recepty na banánovou domácí kosmetiku!

Maska na obličej

Banán má na pokožku obličeje doslova blahodárné účinky. Umí ji vyživit a rozzářit. Připravte si rychlou, levnou a především přírodní obličejovou masku. Budete potřebovat středně velký, zralý banán, bílý jogurt a med. Banán rozmačkejte například vidličkou, až z něj vytvoříte těstovitou hmotu. Smíchejte se čtvrtinou hrnečku jogurtu a přidejte dvě polévkové lžíce medu. Směs dobře zamíchejte a naneste na obličej, dávejte ale pozor, aby se vám nedostala do očí. Po deseti až dvaceti minutách masku opláchněte studenou vodou. Vaše pokožka bude hydratovaná a svěží.

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Zatočte se suchou pokožkou hlavy

Trápí vás suchá pokožka hlavy? I na tento problém existuje jednoduchý banánový recept. Dva přezrálé banány, jedno avokádo a bílý jogurt dobře rozmixujte. Vzniklou směs vmasírujte ke kořínkům a nechte působit asi dvacet minut. Poté opláchněte vlažnou vodou. Díky draslíku, který je v banánu obsažený, se zbavíte nepříjemného svědění pokožky hlavy a vaše vlasy budou zdravější.

Pro krásné vlasy

Nejen díky draslíku, ale také díky vysokému obsahu přírodních olejů jsou banány skvělou ingrediencí pro domácí kondicionér na vlasy. Na kousky nakrájený banán vložte do mixéru. Přidejte jednu polévkovou lžíci kokosového oleje, lžíci kokosového mléka a dvě lžíce medu. Vše pořádně rozmixujte, dokud se nezbavíte banánových hrudek ve směsi. Domácí kondicionér používejte stejně jako ten kupovaný – vmasírujte do celé délky vlasů a po krátkém působení opláchněte. Po pravidelném používání budou vlasy silnější a odolnější vůči lámání a zacuchání.

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Bělostné zuby díky banánům

Nejvíce výživných látek se nachází v banánové slupce. Je proto škoda ji jen tak vyhodit. Když dojíte banán, slupku si nechejte, dokážete s ní kosmetické zázraky. Můžete ji využít i k přírodnímu bělení zubů. Jednoduše vnitřní stranou slupky přejíždějte po zubech. Opakujte jednou nebo dvakrát denně a už za pár dní uvidíte výsledek.

Stop unaveným očím

Všichni známe ten trik s okurkovými plátky na očích. Stejnou službu nám ale prokáže i slupka banánová! Přiložte ji vnitřní stranou na oči a nechte pár minut působit. Vaše oči budou vypadat svěžejší a zbavíte se opuchnutí z únavy.

Jak vidíte, banán je všestranný pomocník. Znáte ještě nějaké další využití banánů? Podělte se s námi.

Iveta Karousová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook