Geloren - kloubní výživa pro psy

Dokonalá domácí pedikúra krok za krokem

12.11.2017
Foto: instagram.com

Mít krásné a zejména upravené nehty na nohou je aktuální nejen v letním počasí. Nikdy totiž nevíte, při jaké příležitosti se se svými opečovávanými nehty budete moci pochlubit okolnímu světu.  Nehledě na to, že sama budete mít dobrý pocit z toho, že jste krásná a upravená. V následujícím článku se dočtete, jak můžete provádět profesionální pedikúru v teple svého domova, aniž byste musela utrácet horentní sumy za kosmetické salóny.

Příprava

Nejprve je potřeba připravit pokožku k následné pedikúře. Sundejte starý lak (nejlepší je použít tekutinu bez acetonu, abyste předešla zbytečnému vysoušení nehtů a jejich okolí). Následně namočte nehty na 5-10 minut do předem připravené teplé koupele se solí. Koupel vám příjemně změkčí pokožku. Dále nohy bez oplachování pořádně vyčistěte pomocí peelingu, nezapomínejte důkladně čistit i mezi prsty. Následně nohy pečlivě opláchněte.

Péče

Vysušte nohy ručníkem. Zatvrdlá místa „vydrhněte“ pemzou nebo speciální štětkou. Nehty i okolní kůže musí na konci procedury zůstat zcela čisté a suché.

Forma nehtů

Naneste na nehty a jejich okolí olej, díky němuž jednoduše odstraníte přerůstající kůžičku, kterou jsou nehty lemovány. Posléze pečlivě ostříhejte nehty speciálními kleštičkami (ne nůžkami). Vyhýbejte se stříhání nehtů dokulata, abyste předešla jejich zarůstání. Ostré kraje nehtů můžete posléze opilovat pilníčkem.

Masáž

Celou proceduru zakončete masáží pomocí hydratačního krému. Nelitujte nanést větší množství krému – vaše nožky potřebují čas od času pořádně zvláčnit. Masáž zakončete v momentě, kdy všechen krém poctivě vsákne.

Nanesení laku

Nejprve naneste základ po lak. Jakmile základ zaschne, na každý nehet pečlivě natřete samotný lak. Aby lak vydržel co možná nejdéle, po jeho zaschnutí naneste ještě speciální průhlednou esenci. Celý proces opakujte zhruba jednou za dva týdny.

Nezapomínejte, že krásné a upravené nehty jsou vizitkou každé ženy!

Šárka Lázničková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook