Geloren - kloubní výživa pro psy

Do boje proti vráskám s kyselinou hyaluronovou

15.5.2016
Foto: 123rf.com

Stojíte uprostřed drogerie a nevíte si rady s výběrem krému vhodného pro vaši pleť? A kdo se má vyznat v těch látkách, jako je koenzym Q10, kyselina hyaluronová nebo retinol? Budou mít na vaši pleť vůbec nějaký efekt?

V poslední době se můžeme setkat s velkou popularitou několika látek, které se běžně používají do produktů péče o pleť. Jedním z nich je kyselina hyaluronová.

Už jste někdy sledovala televizní reklamy a přemýšlela nad tím, co tato kouzelná kyselina vlastně umí? A nachází se v našem těle přirozeně, nebo se jedná o látku pro tělo cizorodou?

Kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová není ani tak kyselinou, jak se nám ji média snaží prezentovat nejčastěji, obvykle se považuje spíše za sodnou nebo jinou sůl. Proto se jí často říká hyaluronan či hyaluronát.

V lidském těle se tato kyselina nachází přirozeně. Najdeme ji například v oku nebo v mezibuněčné hmotě. Stejně jako v případě koenzymu Q10 je možné ji doplnit z externích zdrojů. Tímto způsobem si zajistíte bezjizvé hojení ran, případně zabráníte zánětům a proniknutí bakterií do těla.

Co tato látka způsobí při kontaktu s pletí? Ačkoliv by se to mohlo zdáti nelogické, molekuly této látky jsou příliš velké na to, aby byla vaše pleť schopná je absorbovat. Její molekuly se tedy drží spíše na povrchu. Jak je pak ale možné, že je po použití vaše pleť tak příjemně nadýchaná?

Kyselina hyaluronová na sebe váže velké množství vody, které do pleti postupně uvolní. V podstatě se jedná o malý vodní rezervoár, který dbá na to, aby vaše pleť delší dobu nevyschla. Díky tomuto jevu se přípravky s touto látkou staly velmi populárními. Ovšem z dlouhodobějšího hlediska se jedná spíše o dočasný efekt, který je potřeba neustále obnovovat další aplikací. Proto tuto látku nelze doporučit, chcete-li cíleně bojovat proti projevům stárnutí. I přesto, že vědci již přišli na způsob, kterým lze kyselinu hyaluronovou dostat až do třetí vrstvy kůže, v současnosti je tohoto účinku možné dosáhnout pouze injekčním podáním.

Krém Ryor s arganovým olejem lze zakoupit za 175,-, Eucerin lze zakoupit za 509,-.

Krém Ryor s arganovým olejem lze zakoupit za 175,-, Eucerin lze zakoupit za 509,-

Krém Dermacol s SPF 15 lze zakoupit za 302,-, Dermedic s SPF 15 lze zakoupit za 247,-

Krém Dermacol s SPF 15 lze zakoupit za 302,-, Dermedic s SPF 15 lze zakoupit za 247,-

Krém Collistar lze zakoupit za 930,-, Ziaja s vitaminem C a SPF 6 lze zakoupit za 185,-

Krém Collistar lze zakoupit za 930,-, Ziaja s vitaminem C a SPF 6 lze zakoupit za 185,-

I přesto, že se nejedná o látku, která by vaše vrásky vyhladila natrvalo, jde o velmi rychlý a efektivní způsob, jak alespoň dočasně docílit svěží a hydratované pleti.

A to se v dnešní době počítá.

Kateřina Umová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook