Geloren - kloubní výživa pro psy

Do boje proti vráskám s koenzymem Q10!

25.4.2016
Foto: 123rf.com

Díváte se na sebe do zrcadla a říkáte si, že to není úplně ono? Vaše pleť pomalu ztrácí na objemu a začínají se objevovat první mimické vrásky? Nebo se s věkem naopak ještě prohlubují? Jak tento nežádoucí jev zastavit nebo přinejmenším zpomalit? Vezměte si na pomoc koenzym Q10 a vyhlaste svým vráskám válku!

Znáte to – v televizních reklamách se doslova jako magické formule neustále objevují termíny jako koenzym Q10, retinol či kyselina hyaluronová. A s nimi příslib, že vaše vrásky nadobro zmizí jako mávnutím kouzleného proutku…

Tyto produkty většinou představují modelky, které vrásky viděly možná tak z letadla. A nezáleží na tom, zda je jim lehce přes dvacet, nebo na jejich pleti zapracovalo správné nasvícení a photoshop.

Jsou tyto produkty opravdu účinné? A jakým způsobem na vaši pleť působí?

Koenzym Q10

Koenzym Q10 je velmi podobný vitaminům. V našem těle se vyskytuje přirozeně. Jeho sídlem jsou buněčné mitochondrie. S věkem však jeho hodnoty klesají, což se po čase může negativně odrazit na vzhledu i zdraví.

Vaše pleť začíná pomalu ztrácet elasticitu, rapidně klesá její objem a začínají se objevovat mimické vrásky. Kritickým místem jejich vzniku je například čelo, oblast kolem úst, ale i oblast očního okolí. Velkou výhodou koenzymu Q10 je ovšem to, že i přes jeho přirozený pokles ho můžete do těla dodávat externě – a to jak v podobě potravinových doplňků, díky kterým přispíváte k prevenci srdečních onemocnění, tak používáním krémů s jeho obsahem.

Výhod používání přípravků s touto látkou je velmi mnoho. Jednou z nich je také podstatně příznivější cena než za botoxové injekce, jejichž efekt je zároveň i poměrně krátkodobý. I přesto, že při aplikaci krémů s koenzymem Q10 získáte viditelnější výsledky až s pravidelným používáním, určitý efekt uvidíte prakticky okamžitě. Koenzym Q10 na sebe váže vodu, a vaše pleť tak poměrně rychle získá na objemu. Také bude viditelně hladší a prozářenější.

Na trhu v dnešní době existuje velmi mnoho značek, které nabízejí celou řadu produktů péče o pleť s označením Q10. Spolu s ním mohou být v přípravku použity i další látky, které příznivě působí na vaši pleť, například růžová voda nebo propolis. Tyto produkty můžete zakoupit jak v lékárnách, tak v internetových obchodech a běžných drogériích. Jejich cena se různí, ale i přesto si jistě najdete svého favorita. Pro co nejlepší výsledky se vždy ujistěte, že používáte denní, noční i oční krém ze stejné řady. U denních krémů se vždy zajímejte o ochranný UV faktor, který vaši pleť chrání před sluncem.

Spolu se správným čistěním pleti a pravidelností používání se výsledky brzy dostaví.

A jak poznáte, že váš krém bude opravdu účinný?

Přípravky s vysokým obsahem Q10 mají mírně nažloutlou barvu. Proto se při otevření balení neděste, váš krém není špatný ani zkažený. Vše je v naprostém pořádku. Nažloutlost produktu je v tomto případě velmi žádoucí.

Pleťový krém Bione zakoupíte za 73,-, krém Lavera za 275,-.

Pleťový krém Bione zakoupíte za 73,-, krém Lavera za 275,-

Pleťový krém Keenwell zakoupíte za 590,-, krém SebaMed za 249,-

Pleťový krém Keenwell zakoupíte za 590,-, krém SebaMed za 249,-

Pleťový krém Ryor zakoupíte za 126,-, krém Racine za 341,-

Pleťový krém Ryor zakoupíte za 126,-, krém Racine za 341,-

Používání pleťového krému by se mělo stát vaší každodenní rutinou. Ideálně ráno po probuzení a večer po odlíčení. Díky tomu získáte od svého krému opravdu maximum a budete vypadat skvěle.

Kateřina Umová

DOPORUČUJEME

2 komentáře

  1. emma23

    31.5.2018 at 17:16

    ahoj holky, absolvovala některá z vás botox? a jste spokojené? a kde popřípadě, děkuji

  2. Kler

    2.6.2018 at 11:42

    čauky já jsem byla porvé ted nedávno a spokjená jsem, dokonce to ani nebolelo, tak jak sem se bála 🙂 a byla jsem v Dermastar v praze 🙂

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook