Geloren - kloubní výživa pro psy

DIY lůžka z palet aneb Jak spát pohodlně a přitom levně

27.12.2016
Foto: f-r-e-eparadise-tumblr.com

Dnes se většina postelových rámů vyrábí z laminované dřevotřísky, zdaleka to však neznamená, že i vy musíte mít stejné lůžko. Pro všechny, kteří hledají netradiční řešení a materiál pro vlastnoruční tvorbu zároveň, jsou tu dřevěné palety. Z těch se dají vytvořit lůžka tak různorodá, zajímavá a neobvyklá, že si z nich svou inspiraci vyberete jistě i vy.

Paletový nábytek je téma, které se neomrzí a vždycky si najde své příznivce. Ať už rádi sami tvoříte anebo zkoušíte své schopnosti, když potřebujete ušetřit anebo vybavit provizorní, ale i trvalé bydlení, vždy se vám mohou palety hodit. Palety jsou skvělou alternativou ke klasickým dřevěným anebo laminovaným materiálům, z nichž se obvykle nábytek vyrábí.

Foto: crazydiyprojects.com

Foto: crazydiyprojects.com

Nejen na chalupu, ale i do klasického bytu je vhodný tento typ postelí. Navíc si je můžete vytvořit k obrazu svému. Ať si lůžka z palet upravíte jakkoli, vždy máte jistotu, že budou vypadat jinak, než klasická lůžka ze smrku nebo borovice.

Foto: crazydiyprojects.com

Foto: crazydiyprojects.com

Na internetu najdete spousty podrobných návodů na povrchovou úpravu palet, na jejich správný výběr i způsob, jakým se dají přeměnit v požadované nábytkové kusy. Paletový nábytek se dá snadno vyhladit, zbavit třísek, natřít, nebo namořit. Záleží na vaší představě, jak by mělo lůžko vypadat.

Foto: handimania.com

Foto: handimania.com

Palety se dají na sebe vrstvit, různě sestavovat, zkracovat, nebo dokonce rozebírat na jednotlivé části. A právě pokud si s nimi takto vyhrajete, získáte nevšedně působící nábytkové kusy a kousky.

Foto: crazydiyprojects.com

Foto: crazydiyprojects.com

Z palet se dají velmi jednoduše sestavit pevné postelové rošty. Na ty se pak už jen uloží ty správné zdravé matrace a dílo je hotovo.

Foto: ilovepalets.com

Foto: ilovepalets.com

Spodní podsvícení paletového nábytku působí velmi zajímavě. Prostoru k osvětlení je v paletách dostatek, byla by škoda ho nevyužít, a zvlášť takto zajímavým způsobem.

Foto: cooldeko.de

Foto: cooldeko.de

Palety se dají sehnat v odlišných rozměrech a různé kvalitě. Od toho se odvíjí i jejich cena. K nejkvalitnějším patří palety označené jako AV. Ty jsou zcela nové anebo jen minimálně používané. Europalety jsou označovány jako AV, A, AB, C, přičemž C je nejnižší kvalita. Ty mívají různé konstrukční vady, bývají opakovaně použité a jsou vytříděné.

Foto: homebnc.com

Foto: homebnc.com

Relax má tato manželská postel dáno již v názvu, ale zcela určitě bude odpočinek na ní opravdu relaxační záležitostí. Dostatečně volný prostor okolo matrace se dá využít jako noční stolek.

Foto: boligpluss.no

Foto: boligpluss.no

Nejste-li si jisti tím, kde udělat paletovému lůžku prostot ve vašem bytě, můžete lůžka opatřit kolečky, aby se s nimi lépe manipulovalo. Pojezdová kolečka různých velikostí seženete dnes běžně v každém hobby marketu.

Foto: s-media-cache-ak0.pinimg.com

Foto: s-media-cache-ak0.pinimg.com

A abychom nezapomněli, z palet můžete vytvořit rovněž luxusní poležení pro vašeho čtyřnohého domácího mazlíčka. Navíc se ve spodní části dá vytvořit úložný prostor na drobnosti, které potřebujete k jeho venčení.

Líbí se vám nábytek z palet? Máte nějaký kousek doma?

Zuzana Bohdalová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook