Geloren - kloubní výživa pro psy

DIY – co si doma vyrobit ze zbytků

28.10.2015
Foto: M.  Michalíková

Co takhle si doma vyrobit něco z věcí, které nám zbytečně překáží a nejraději bychom je vyhodily? Věřte, že každá věc má svůj potenciál a dá se ještě použít! Pokud máte chuť tvořit a chvilku času, pusťte se do toho! Nebudete se stačit divit, jak pár šikovných úprav vrátí starým a nepoužívaným věcem život.

1) Věneček na dveře nebo na krb

Na tento věneček vám postačí jakýkoliv starý papír, noviny nebo třeba letáky, barevné bavlnky a drát. Nejdříve si z drátu vytvořte tvar srdce, poté papír zmačkejte do stejně velkých, klidně i nepravidelných tvarů. Ty pak omotejte barevnými bavlnkami a navlečte na drát. A jednoduchý věneček je hotový!

2) Kabelky z nohavic starých kalhot

Máte staré manžestráky nebo rifle, které už nenosíte? Vyrobte si z nich kabelku. Stačí nohavici ustřihnout a z jedné strany zašít. Poté můžete přišít popruh a libovolné ozdoby. A originální kabelka je na světě.

Foto: M.  Michalíková

Foto: M. Michalíková

Foto: M.  Michalíková

Foto: M. Michalíková

3) Hračka pro děti

Na tuto malou a jednoduchou hračku vám postačí zbytky látek, kus starého koberce a kousek staré chlupaté kapuce. Nejdříve si na papír

4) Šílený, ale originální rámeček na fotky

Projděte svůj byt a posbírejte veškeré malé věci a zbytečnosti, které se vám jen různě válí v šuplíku a nevyužíváte je. Poté si z lepenky vyrobte jednoduchý rámeček, který podlepíte tvrdým bílým papírem. Následně můžete všechny poklady libovolně nalepit na rámeček pomocí tavné pistole. Věřte, že stejný rámeček nebude mít nikdo!

Foto: M.  Michalíková

Foto: M. Michalíková

Foto: M.  Michalíková

Foto: M. Michalíková

5) Zužitkujte staré ponožky

Také se vám často stává, že se ponožky prodřou tak, až mají místo špičky jen obrovskou díru? Nezoufejte a zkuste jim dát nový a lepší život. Ušijte z nich třeba králíky z klobouku. Stačí jim vystřihnout uši a ponožky sešít. Oči můžete vyrobit z prázdných plat od léků.

6) Deka ze starých svetrů

Pokud se vám ve skříni válí staré svetry nebo mikiny, není nic jednoduššího, než si z nich udělat deku nebo přehoz, který vás krásně zahřeje. Stačí svetry nastříhat na stejně velké čtverce a ty potom k sobě přišít. Vznikne vám z toho deka podobná těm patchworkovým.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Foto: M.  Michalíková

Foto: M. Michalíková

7) Medvídek z ořechů

Foto: M.  Michalíková

Foto: M. Michalíková

Jediné, co k výrobě medvídka potřebujete, jsou dva velké vlašské ořechy a čtyři burákové oříšky. Pak vám stačí pár slupek od buráků, mašle a dva kousky nového koření. Po použití tavné pistole vám vznikne krásná a milá dekorace.

Líbí se vám některý z těchto výrobků a vyzkoušíte jej doma? Válí se vám doma něco, co by se dalo kreativně využít?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook