Geloren - kloubní výživa pro psy

Dívka s perlou: Ikonický make-up letošního podzimu!

24.8.2017
Foto: 123rf.com

Je jen málo lidí, kteří by neznali slavnou malbu holandského malíře Jana Vermeera – Dívka s perlou. Možná vás potěší, že tento ikonický make-up bude jedním z hlavních trendů letošního podzimu!

V každodenním pracovním či školním shonu nám na umění nezbývá ani jediná myšlenka. Více se staráme o to, aby úkoly byly hotové, zkoušky složené a aby bylo co strčit do trouby.

Jak se dny začínají zkracovat a ráno čím dál častěji vstáváme do černočerné tmy, tíhneme k přirozené lenosti i v péči o svůj vzhled. Léto je pryč a spolu s ním i veškerá chuť experimentovat.

V letošním roce se však stalo něco opravdu mimořádného – snad vůbec poprvé se návrháři a make-up artisti rozhodli přenést umění do našich každodenních životů. O to více nás těší, že si za svoji inspiraci vybrali obraz Dívka s perlou, kterou přenesli na přehlídková mola při New Yorském týdnu módy. A protože Dívka s perlou se pyšní vzhledem takřka bez jakéhokoliv zásahu líčidel, určitě oceníte, že tento make-up zvládnete doma během několika málo minut.

Ukažte světu svoji přirozenou krásu

Před zahájením líčení pleť důkladně ošetřete krémem či pleťovým olejem, který dodá vaší tváři výživu a zdravý lesk.

Sáhněte po světlejším odstínu make-upu a rozetřete jej důkladně po tváři. Pokud světlejším odstínem nedisponujete, smíchejte svůj obvyklý make-up s bází nebo rozjasňovačem. Pro zesvětlení můžete také použít korektor. Nezapomeňte však, že pro tento vzhled je vhodnější make-up s lehčím krytím.

Na kartáček naneste trochu korektoru a pročešte jím obočí. Nejenže obočí bude vypadat o trochu světlejší, ale gelovitá struktura korektoru jej zafixuje. U tekutého korektoru postupujte jen velmi opatrně.

Korektor naneste také v tenké vrstvě pod oči a na horní oční víčko.

Nyní sáhněte po světle růžovém či meruňkovém očním stínu s perletí. Namočte do něj štětec a jemně naneste téměř na samotný vrch horního očního víčka. Nejde nám o velký nános barvy. Chceme horní víčko pouze projasnit a dodat mu lesk. Stejný stín můžete aplikovat i na oblast lícních kostí, kam byste za normálních okolností nanášela rozjasňovač.

Na rty naneste zabarvený balzám na rty či tekutou rtěnku v odstínu nude hnědé či oranžové (záleží na odstínu vaší pleti). Čím přirozenější vzhled, tím lepší. Nebojte se při aplikaci na rty použít prsty, kterými produkt do rtů jemně vklepete.

Opět vezměte štětec se stínem, který jste aplikovala na oči a tvář, a jemně jím přejeďte rty, abyste docílila monochromatického efektu a rty lehce rozzářila (nemusíte, pokud jste na rty aplikovala lesk).

Nakonec na štětec naneste trochu pudru a jemně zapudrujte T-zónu.

A co vy? Jak se vám líbí tento make-up?

Kateřina Umová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook