Geloren - kloubní výživa pro psy

Dejte sbohem tlustým a povislým pažím, vytvarujte je!

19.9.2017
posilování - ruce

Ruce patří mezi často opomíjené partie těla, pozornost se většinou soustředí na zadeček a bříško… Na posilování rukou bychom ale rozhodně neměly zapomínat! S přibývajícím věkem se povolují svaly a kůže na rukou se vytahuje, což samozřejmě nevypadá příliš hezky. Zabráníte tomu jen správnými cviky a vhodnou stravou.

Problematické partie

Mezi problematické partie na pažích patří především zadní strany paží, tricepsy a také spodní část rukou. Velké množství žen se soustředí na kritické partie břicha, hýždí a stehen. Na ruce se však velmi často zapomíná. Přitom každá z nás ráda nosí tílka, odhalená ramena nebo plesové šaty s holými pažemi.

Jak začít se změnou

Velmi důležitým krokem je pochopitelně úprava jídelníčku. Dbejte hlavně na pravidelnou stravu, zvýšený příjem tekutin a dodržování snídaní. Do svého jídelníčku zařaďte přirozenou a kvalitní stravu, čerstvé ovoce a zeleninu a dostatek vlákniny. Zapomeňte na sladkosti, bílé pečivo, smažené jídlo a polotovary.

Účinné cviky:

Klasické kliky

Pokud jste začátečnice, můžete zprvu dělat dámské kliky (s koleny opřenými o podložku) a postupně přidávat jejich počet. Po určité době je dobré přejít ke klikům pánským. Tímto cvikem posilujete hlavně ramenní svaly a zároveň i břicho a prsa.

Málo známé kliky

Vyzkoušet můžete i tricepsové kliky, které však málokdo zná. Dlaně položte na podložku tak, aby se po roztažení prstů vaše palce dotýkaly. Lokty přitáhněte k hrudníku a pomalu se spouštějte dolů.

Běh s čínkami

Foto: 123rf.com

Chůze či běh s činkami

Pořiďte si domů půl kilové až kilové činky a začněte s nimi každý den chodit. Chůze by měla být rychlá a svižná, ale neměly byste se při ní zadýchat. Díky závaží a pohybům rukou posílíte nejen ramena, ale také tricepsy a svaly na zadní a spodní části rukou.

Upažování

Postavte se rovně a rameny pohybujte nahoru, dozadu a dolů. Nohy rozkročte na šířku ramen. Vezměte do rukou lehčí činky a upažujte tak, aby paže byly vodorovně s rameny. Opakujte minimálně 20x po třech sériích.

Posazování

Posaďte se na okraj židle a nohy nechte opřené o zem. Rukama se chyťte okrajů židle a pomalu spouštějte zadeček pod židli tak, abyste cítily svaly na zadní straně paží. Cvik vypadá, jako byste chtěly dělat dřepy na židli.

Sport na posílení rukou

Mimo jiné se můžete věnovat i aerobní aktivitě. Vybírejte si takovou, která posiluje i vaši horní část těla a hlavně kritickou partii – ruce. Do svého cvičebního plánu zařaďte například nordic-walking, skákání přes švihadlo, fitbox, svižnou chůzi s lehkými činkami nebo jízdu na eliptickém trenažéru.

Posilujete doma, nebo ve fitness centru? Také vás trápí povislé paže?

Michaela Michalíková

 

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook