Geloren - kloubní výživa pro psy

Dejte sbohem citlivé pleti!

26.10.2015
Foto: 123rf.com

Citlivá pleť je problémem naší doby. Je nevyzpytatelná a neustále nám naznačuje, že by potřebovala jemnější a obezřetnější přístup. Víte, čím ji nejlépe uchlácholíte a docílíte úlevy?

Jak vůbec poznáte, že máte citlivou pleť? Pokud si nejste jistá, můžete se radovat, citlivou pleť zřejmě nemáte – jinak byste o ní již věděla. Citlivá pleť často svědí, lehce červená a snadno se na ní objeví vyrážka či šupinky. Je křehká a výrazně sušší než pleť normální.

Jak citlivá pleť vzniká?

Za citlivou pleť může dědičnost, nezdravý životní styl, ale také přemíra stresu. Pleť rovněž může reagovat na zimu, sluneční paprsky, pobyt v sauně či na nový kosmetický přípravek.

Jak si vybrat správnou kosmetiku?

Stav pleti ovlivňují kosmetické výrobky, proto je zcela na místě hledat přípravky na citlivou pleť, které ji trochu posilní. Alfou a omegou je solidní odlíčení a používání krémů pro citlivou pokožku. Tyto krémy neobsahují barviva, silikony, parfemace a jiné dráždivé látky. Obecně lze z krémů doporučit ty s mandlovým olejem. Jako ochrana proti vyrážce skvěle funguje měsíčková mast či mast z konopí. Pokud zkoušíte novou kosmetiku, vždy ji otestujte nejdříve jen na kousku kůže, aby případně nenadělala škodu na celém obličeji. Dbejte také na zodpovědný výběr dekorativní kosmetiky, především té oční, protože kůže právě v těchto místech bývá velmi citlivá.

Neviditelní pomocníci

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

V kuchyni můžeme najít mnoho pomocníků, kterým se nepřikládá velký význam, je to však škoda. Existuji totiž věci, které pokožku navenek i zevnitř uklidňují. Mezi tyto pomocníky patří například Omega 3 mastné kyseliny, které najdeme v mandlích, mořských rybách i v olivovém oleji. Další výbornou potravinou, která má blahodárné účinky na pleť, je med, ten obsahuje spoustu enzymů a vitamínů, které působí hojivě. Stejně funguje i bílý jogurt, který pleť navíc i krásně zchladí. Zkuste třeba i čaj oolong, různou zeleninu a avokádo. Naopak se zcela vyvarujte ostrého koření, kofeinu, alkoholu a sladkých potravin, tím byste své pleti rozhodně neprospěla.

Jak bojujete s citlivou pletí Vy? Máte nějaké osvědčené tipy?

Karin Petřeková

DOPORUČUJEME

1 komentář

  1. Pingback: Jak v zimě pečovat o pleť | Království žen

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook