Geloren - kloubní výživa pro psy

Cvičit se dá i doma a s dětmi

21.6.2016
Foto: pinterest.cz

Přibraly jste porodem kila, která chcete co nejdříve shodit, nebo už je vaše dítě starší a vy chcete být krásná a šik maminka? Inspirujte se cviky, které můžete dělat v pohodlí vašeho domova a navíc je můžete dělat i s dětmi. Děti do cvičení buď zapojte, nebo ty menší použijte jako příjemnou „cvičební pomůcku“. Uvidíte, že spokojení budete všichni.

Cvičení s dětmi jako s „cvičební pomůckou“

Pokud máte ještě malé děti, které sami neumí ani chodit, natožpak cvičit, tak si s nimi můžete zacvičit vy.

Děti jako činky

Lehněte si na záda a vezměte si své dítě do obou rukou jako jednu činku. Poté jej zdvihejte pomalým tahem nahoru. Uvidíte, že ucítíte i ty svaly, o kterých jste ani nevěděla. Cvik opakujte alespoň desetkrát. Posilujete ramena, ruce, ale také prsní svaly.

Prkno s kliky

Udělejte pozici prkna, kdy se vzepřete na loktech a nohy máte natažené. Mějte rovná záda a v této pozici držte. Dítě může ležet vedle vás nebo tak blízko, abyste se k němu přiblížila, když uděláte klik. Můžete jej tak rozesmát nebo poškádlit. Dítě leží a baví se, ale vy cvičíte.

Vyzkoušejte toto cvičení

Cvičení s dětmi, které jsou starší

S většími dětmi, které jsou třeba ve věku 3 až 6 let, můžete cvičit i společně. Oblíbené cviky jsou například ty, které pro děti vypadají jako hra, ale přesto posilují správné svaly a hlavně trénují dětskou motoriku.

Skoky

Vyzkoušejte s dětmi skákání „žabáka“. Začínejte vždy ze stoje, kdy se dejte do mírného podřepu a poté jako žabák vyskočte. Můžete skákat na místě nebo také po místnosti. Kolena by měla směřovat lehce ven, ruce můžete nechat podél těla nebo si je dejte v bok.

Holubička

Tento cvik je velmi častým a oblíbeným už v mateřské škole. Trénuje koordinaci, balanc, ale také příjemně protáhne tělo a posílí zádové svalstvo. Stoupněte si na jednu nohu, druhou nohu dejte vzad, natáhněte ruce do boků a celý trup ohněte vpřed. Tento cvik vypadá opravdu jako natažená a letící holubička. Vystřídejte nohy a ve cviku vydržte vždy alespoň dvacet vteřin.

Jízda na kole

Další cvik děti opravdu milují. Lehněte si na záda, ideálně na karimatku nebo jinou cvičební podložku. Nohy ohněte do pravého úhlu a zvedněte ze země. Ve vzduchu pak šlapejte nohama, jako kdybyste chtěli jet na kole. Opakujte třicetkrát dopředu a zkuste šlapat i dozadu. Tímto cvikem posilujete záda, nohy a hlavně břišní svalstvo.

Inspirujte se i zde

Cvičení s kočárem

Není nic jednoduššího než vyrazit ven s kočárkem. Spojte příjemné s užitečným. Vezměte si sebou krokoměr a začněte pomalu. Ujděte však s kočárkem alespoň 5000 kroků. Postupně můžete přidávat.

Pokud už patříte k pokročilým a sport vás opravdu baví, tak můžete zkusit běh s kočárkem, někteří pak volí i jízdu na in-linech. Dbejte jen na zvýšenou opatrnost, vhodný kočár, ze kterého svého potomka nevytřesete, a také nezapomínejte na důležitou pravidelnost. I hodina denně na čerstvém vzduchu dokáže mnohdy zázraky.

Znáte ještě další cviky, které jdou praktikovat i doma a s dětmi?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook