Geloren - kloubní výživa pro psy

Čtyři kroky k dokonalému obočí

15.1.2017
Foto: 123rf.com

Správně upravené obočí by mělo být pro ženy samozřejmostí, stejně jako například umyté vlasy. Bohužel spousta z nás péči o obočí trochu opomíjí a to je škoda, protože právě obočí nám rámuje obličej. Schválně si zkuste představit, jak byste vypadala bez něj! Pojďte se s námi podívat na čtyři jednoduché zásady, které vás k dokonalému obočí dovedou.

1. Najděte správný tvar

Existuje několik metod, pomocí kterých zjistíte, jaký tvar má mít vaše obočí. Nejpoužívanější je ale poměřování s krajem nosu a okem. Budete potřebovat nějaký dlouhý rovný předmět, například obyčejnou tužku. Přiložte ji ke kraji nosu a vnitřní straně oka. Tam, kde je nad okem její konec, by mělo vaše obočí začínat. Konec obočí najdete tak, že tužku otočíte od okraje nosu k vnějšímu očnímu koutku. A tam, kde vám tužka protíná oční panenku, by měl být nejvyšší oblouk obočí.

Můžete použít bílou tužku na oči a udělat si čárky na místech, kde vám má obočí začínat a končit. Nicméně platí, že není vždy dobrým krokem snažit se své obočí k něčemu nutit. Nejlepší je následovat přirozený tvar vašeho obočí, protože ten je většinou nejvhodnější pro váš obličej.

2. Vytrhávání

Než vezmete do ruky pinzetu, naneste trochu vosku na obočí. Díky tomu získáte jasnější představu o tom, kde všude vám obočí roste. Vytrhávání může být poněkud bolestivé. Bolest trochu zmírníte, pokud pokožku napnete mezi dvěma prsty. Vytrhávejte chloupky vždy po směru jejich růstu.

Střídejte strany. Pokud si vytrháte jedno obočí a až potom zjistíte, že jste to přehnala, musíte na druhé straně svou chybu zopakovat, aby bylo vaše obočí symetrické. Při vytrhávání proto přecházejte z jednoho obočí na druhé a každou chvíli se podívejte na celý obličej. Trhejte vždy primárně odspodu obočí. Chloupků nad obočím se zbavujte jen v případě, že jsou výrazné a viditelně tvar obočí narušují.

Pomoct si můžete i tím, že obočí kartáčkem sčešete nejprve nahoru a potom dolů. Díky tomuto jednoduchému triku snadno odhalíte chloupky, které rostou tam, kde by neměly, a získáte tak mnohem preciznější linii.

3. Zastřihávání

Jestli jsou vaše chloupky v obočí velmi dlouhé, můžete je zastřihnout nůžkami na manikúru. Vaše obočí tím získá mnohem lepší strukturu a bude vypadat upraveněji. Opět obočí sčešte na jednu stranu – buď dolů, nebo nahoru – a zastřihněte všechny chloupky, které přerostly přes ostatní.

Další způsob, jak chloupky v obočí zkrátit, je použít hřebínek na obočí. Funguje to vlastně stejně jako zastřihávání vlasových konečků. Naberete obočí hřebínkem a ustřihnete všechno, co trčí nad požadovanou délku. Buďte opatrná, když ustřihnete víc, než jste chtěla, bude vaše obočí vypadat nepřirozeně.

4. Vyplnění mezer a zvýraznění

Může se stát, že vám po zásahu pinzetou a nůžkami zůstanou v obočí prázdná místa. Nebo je vaše obočí od přírody řídké a světlé a chcete ho zvýraznit. V tom případě nastupuje čtvrtý a závěrečný krok. Ke zvýraznění obočí použijte buď tužku, nebo stíny na obočí.

Aby váš vzhled vypadal přirozeně, je nutné zvolit vhodný odstín tužky či stínů. Pro tmavovlásky se doporučuje sáhnout po odstínu, který je asi o dva tóny světlejší než jejich obočí. Ženy, které mají naopak obočí velmi světlé a chtějí ho zvýraznit, by měly používat tužku maximálně o dva tóny tmavší.

Tužku neaplikujte jako jednu tlustou čáru. Spíš se snažte do obočí nakreslit několik malých a tenkých čárek. Představte si, že si dokreslujete chybějící chloupky jeden po druhém. Na závěr ještě tužku trochu rozmažte, aby nevypadala příliš tvrdě a ostře. Použít můžete klidně prsty, ale některé tužky mají k tomuto účelu zvláštní aplikátor nebo kartáček. Se stíny na obočí se zachází obdobně.

Nezapomínejte tedy na správnou péči o vaše obočí. Je to často nejvýraznější rys vašeho obličeje. Upravené obočí je zkrátka základem každého vzhledu.

Iveta Karousová

DOPORUČUJEME

2 komentáře

  1. Pingback: Neobyčejné užití obyčejných věcí – vazelína | Království žen

  2. Pingback: Jak správně upravit obočí podle typu obličeje | Království žen

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook