Geloren - kloubní výživa pro psy

Čtyři jednoduché letní účesy

22.6.2017
Foto: youtube.com

Léto klepe na dveře. A spolu se sluníčkem, teplem a letní módou přichází také období letních účesů. Jejich jediným cílem bývá udržet vlasy na místě, aby se nám pod nimi nepotil krk nebo čelo. Takže každé ráno stáhneme všechny vlasy do obyčejného culíku, případně do rychlého rozcuchaného drdolu. Jenže i praktické účesy mohou být šik a moderní! Přesvědčte se sama.

Na pláž

Vytvořte si nízko posazenou pěšinku a začněte větší polovinu svých vlasů zaplétat francouzsky. Pokračujte s copem směrem od čela až do místa, kde budete chtít vytvořit culík, případně drdol – výběr záleží jen na vás. Jestli se rozhodnete pro drdol, skvěle vypadá jeho ležérní neupravená verze. Pouze obtočte vlasy kolem gumičky a zastrkejte dovnitř všechny neposedné prameny. Pro stáhnutí vlasů do gumičky nepoužívejte hřeben, pouze svoje prsty. Dodáte tak účesu punc nedbalé elegance. Všechny vlasy tímto účesem dostanete z obličeje, a pokud je ještě zafixujete lakem na vlasy, máte na celý den vystaráno.

Na party

Na straně hlavy vezměte do rukou dva prameny vlasů a začněte je zamotávat. Postupně odspodu nabírejte další a další prameny, jak je ukázáno na videu. Výsledný zamotaný pramen připněte sponkou k týlu hlavy. Vlasy z druhé poloviny hlavy použijte k zakrytí místa, kde máte sponku. Poté všechny vlasy zapleťte na stranu do klasického copu. Už v úvodu můžete vyčlenit pramen vlasů, který necháte volně splývat podél obličeje, nebo můžete všechny vlasy zaplést, aby vám nepřekážely. Tento účes je velmi praktický, protože udrží vaši hřívu na místě klidně po celý den, ale zároveň je moderní a neokoukaný.

Na romantickou večeři

K tomuto účesu budete potřebovat pružnou čelenku, seženete ji v jakékoliv drogerii. Na videu se můžete podívat, jak vypadá výsledek s čelenkou s květinami, ale fantazii se meze nekladou, a tak můžete zvolit design, který se vám osobně nejvíce líbí. Postupně berte do rukou prameny vlasů, obtočte je kolem prstů pro snadnější manipulaci a protáhněte pod čelenku. Pokračujte, dokud nebudete mít za čelenkou požadované množství vlasů. Opět záleží jen na vás, zda takto protáhnete pouze partie kolem obličeje, nebo budete pokračovat ještě dál. Výsledný účes je velmi ženský a působí něžně a romanticky. Skvěle se hodí na schůzku či na večerní procházku městem.

Na jakoukoliv příležitost

V každém článku o účesech se vám snažíme na konkrétním příkladu demonstrovat, že culík nemusí být pokaždé stejný a nudný, ale že se dá snadno oživit nějakým detailem. V tomto případě na obou stranách hlavy oddělte menší prameny vlasů a zapleťte je do dvou copů. Při zaplétání se snažte směřovat k zadní části hlavy, konce copů svažte gumičkami a poté je načechrejte pro větší objem. Až budete mít copánky hotové, vyčesejte si vlasy do klasického culíku a přidejte copy k němu. V momentě, kdy máte culík učesaný, můžete sundat gumičky, kterými jste zajistila konec copánků. A máte hotovo.

Líbí se vám naše letní tipy? Vyzkoušíte některý z nich?

Iveta Karousová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook