Geloren - kloubní výživa pro psy

Co všechno můžete vyrobit z kamenů. 7 originálních tipů

6.7.2016
Foto: pinterest.com

Také patříte mezi milovníky všemožných kamenů i malých kamínků? Vozíte si je z letní dovolené, hledáte je na pláži i na horách a pak doma nevíte, co s nimi? Inspirujte se originálními nápady, které vám ukážou, jak vyrobit kamenné dekorace nebo jak z kamínků vytvořit krásný dárek.

1) Větší kameny i menší kamínky můžete využít i prakticky. Utvořte si z nich cestičku na zahradě a do spár a míst, kam se nevejdou velké kameny, poskládejte mozaiku z těch malých. Z kamínků můžete vytvořit i různé obrazce, symboly a motivy.

2) Pokud chcete cestičku z velkých kamenů, ale přijde vám příliš smutná, pomocí barev každý kámen pomalujte. Využijte inspirace ze své zahrady. Cestičku krásně prozáří zvířata, co žijí na zahradě, ale i květiny, které vám zdobí třeba květináč nebo skalku.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

3) Z kamenů můžete vytvořit také krásný obraz. Kameny nemusíte skládat jen na zahradě, klidně je nalepte na lepenku nebo do dřevěného rámu jako obraz a vyzdobte s nimi obývák. Nebojte se ani různých velikostí a tvarů kamenů. Právě to je na tom to zajímavé.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

4) Skvělým dárkem pak mohou být malované kameny. Můžete na ně namalovat znamení zvěrokruhu, mandaly nebo třeba oblíbenou věc člověka, kterého chcete obdarovat. Takto malovaný kámen pak může sloužit i jako originální těžítko.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

5) Dalším dárkem, který lze z kamenů vyrobit, jsou šperky. Ideální je, když je opět namalujete a jakkoliv jinak dozdobíte. Poté můžete do kamenů navrtat otvor pro sponu nebo kámen obtočte drátkem tak, aby mohl fungovat jako přívěšek.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

6) Léčivým nápadem je rohožka z kamenů. Slepte kameny k sobě tak, aby vytvořily malý kobereček. Kameny působí na vaše chodidla jako dokonalá masáž a reflexní terapie s akupresurou v jednom.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

7) Slepené kameny můžete použít i jako podšálky, prostírání nebo dokonce podložku pod horký hrnec. Výhodou takovéto podložky je, že se dá lehce omýt vodou a že ji jen tak něco nezničí.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Jak se vám tato kamenná inspirace líbí? Máte nějaké další nápady?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

1 komentář

  1. RADEK IBOS

    26.4.2017 at 10:22

    toto jsem este nevedelel ze se da dats kaMENU VIROBIT NECO

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook