Geloren - kloubní výživa pro psy

Co vám řeknou květiny?

9.7.2015
Foto: designlive.cz

Rádi nakupujete či trháte květiny a luční kvítí? Zjistěte si několik informací o tom, co vlastně daná květina říká. Především její barvy a k jaké příležitosti jsou nejvíce vhodné.

Červená, symbol lásky odjakživa

Nejvíce populární červené květiny jsou samozřejmě růže, tulipány, pivoňky, muškáty, denivky, povijnice a ibišek. Jak je již známo, červená symbolizuje řadu různých věcí. První z nich, která snad každé ženě přijde na mysl je láska. Mezi další hlavní významy patří také sebejistota, krása, odvaha, síla i vitalita. Červenou květinu věnujte někomu, pokud mu chcete vyjádřit lásku či úctu. Rozhodně se hodí k jakékoli důležité a uznávané příležitosti či události.

cervena-interier

Oranžová, zdroj tepla a energie

Mezi nejvíce oblíbené oranžové květiny patří gerbery, vlčí mák, mexické slunečnice nebo balzamovník. Na první pohled z nich číší teplo, energie i enthusiasmus. Oranžová je také zdrojem vytrvalosti a odolnosti. Pokud někoho potřebujete podpořit, vsaďte na jednu z těchto kytek. Jsou také vhodným doplňkem do kanceláře nebo do domácí pracovny. Jejich energie může lidem pomoci najít tu správnou inspiraci. A pokud je zrovna podzim, oranžové kvítí by nemělo chybět ani u vás doma, kdy se příroda zbarvuje do takových teplých odstínů.

oranzova-interier

Žlutá, symbol přátelství

Narcisy, měsíček, slunečnice, zlatý déšť a azalky. Na první pohled symbolizují přátelství, reprezentují štěstí, radosti a nové začátky. Pořiďte je někomu, koho si vážíte a chcete ho zkrátka jen tak potěšit. Určitě si je také zaslouží člověk, který potřebuje potěšit a povzbudit k lepším zítřkům. A naopak, pokud oslavujete nový začátek.

zluta-interier

Zelená, barva matky přírody

Štěstí, optimismus a zdraví číší ze zelené barvy. Pokud chcete mít pocit naděje a spokojenosti, pořiďte si orchideje, chryzantémy, karafiáty nebo hortenzie. I když je v současnosti znáte v několika různých odstínech, od přírody jsou zelené. Do těchto současných barev byly vyšlechtěné pěstiteli. Zelené rostliny a květiny věnujte někomu, kdo se necítí zcela zdráv, ať už psychicky či fyzicky. Na jaře si s nimi hravě můžete doladit domácí interiérovou výzdobu.

zelena-interier

Krásu květin a lučního kvítí můžete zvýraznit bytovým doplňkem jako je váza. Pro větší pugéty zvolte skleněné s větším objemem. Vypadají elegantně a nijak nenarušují celkový dojem z květin na stole.

Dominika Schmidtová

Zdroj: http://www.designlive.cz/

DOPORUČUJEME

1 komentář

  1. Fresh Concepts

    10.11.2017 at 9:34

    Fresh Concepts vertikální zahrady. Zelená stěna z živých rostlin – biosynthéza přírody a technologie http://freshconcepts.cz

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook