Geloren - kloubní výživa pro psy

Co se smí a nesmí v době menstruace

1.9.2017
Foto: 123rf.com

Matka příroda se postarala o to, aby ženy a dívky každý měsíc na několik dní úporně strádaly, aby pak na oplátku mohly jednoho krásného dne na svět přivést nový život. Mnohé z nás však toto „krvavé“ období vykolejí natolik, že nejsme schopny vést normální život. A není se čemu divit. Nejedná se totiž o nic příjemného a jen nepatrné množství z nás prožívá menstruaci téměř bez povšimnutí…

Co byste tedy měla a naopak neměla dělat v průběhu menstruace, abyste své dny zvládla s co možná nejmenší újmou?

Relaxujte

Menstruace je často provázená nepříjemnými migrénami, špatnou náladou, protivenstvím a bolestmi v podbřišku. Proto se snažte v tyto dny spíše relaxovat a být v klidu. Pokud vám je skutečně mizerně a okolnosti vám to dovolují, zůstaňte raději zalezlá v posteli se zajímavou knížkou a teplým čajem. Kontaktu s lidmi se snažte vyhýbat, jelikož ne všichni jsou zvědaví na nepříjemnou a protivnou společnici, která si všechno příliš bere.

Když máte své dny, nesportujte

Ke zhoršení fyzického i psychického stavu ženy v době menstruace dochází zejména díky větší ztrátě krve. Sice se jedná o zcela přirozený proces, i přesto však organismus prochází velkým stresem. Raději si v tyto dny odepřete větší fyzickou námahu, jako je například běh, zvedání těžkých věcí, nebo náročné cvičení. Pokud je to možné, odepřete si i duševně náročné práce, kde je potřeba soustředit se a úporně přemýšlet.

Zařaďte do svého harmonogramu procházky v přírodě

Neměla byste se příliš fyzicky namáhat, ale lehčí cvičení nebo procházky na čerstvém vzduchu vám rozhodně přijdou vhod. Nenáročný pohyb vám může zmírnit menstruační bolesti a pomůže vám přijít na jiné myšlenky.

Nechoďte na bazén ani do sauny

Návštěva sauny ani bazénu se v době menstruace příliš nedoporučuje. Děložní hrdlo je totiž trochu rozšířenější než obvykle, a tím pádem se do něho snadněji dostanou bakterie. Když máte své dny, neměla byste si dávat ani vanu, ale vždy se jenom osprchovat.

Snažte se dodržovat sexuální půst

V době, kdy máte své dny je na místě dodržovat sexuální půst, nebo v případě neúprosné potřeby sáhnout alespoň po prezervativu. Gynekologové radí v tomto období kategoricky odmítat sex zejména ze dvou důvodů – je to nehygienické a zvyšuje se tím riziko proniknutí různých baktérií a mikrobů do vagíny.

Nevěšte hlavu že vám je měsíc co měsíc pod psa, ale naopak se radujte z toho, že jsme nositelky nových životů! Vždyť bez nás by lidstvo již dávno vymřelo…

Šárka Lázničková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook