Geloren - kloubní výživa pro psy

Co nás o životě naučila Rory

6.11.2016
f7e40c9819e43931d8301448fff63043

Seriál Gilmorova děvčata byl zařazen do seznamu sta nejlepších televizních pořadů. Pokud se pro tuhle seriálovou společnost rozhodnete, čekají vás vtipné situace, zábavné dialogy, příběhy přátelství, lásky a také běžné problémy a starosti náctileté Rory, kterou Lorelai porodila ve svých šestnácti letech.

1) V rodném městečku Stars Hollow je Rory velkou oblíbenkyní. Přesto nikdy nezapomněla na svou skromnost a pokoru. Rory se nikdy nad nikoho nepovyšovala, nevyužívala konexe bohatých prarodičů a úspěchu vždy dosáhla díky své píli.

2) Rory nemá nouzi o kluky, přesto zůstává tou něžnou a křehkou dívkou, o kterou chtějí muži pečovat. Neměli bychom tedy zapomínat na svou ženskost, jemnost, vystupování a nechat muže, aby se o nás občas mohli starat a být těmi, o které se můžeme opřít.

3) Vztah Rory a její matky Lorelai je velmi otevřený a kamarádský. Ukazuje, že je možné sdílet s rodiči opravdu mnohé a často se spolehnout na jejich rady. I když nás mohou rodiče často štvát nebo máme pocit, že nám nerozumí, to oni jsou ti jediní lidé v našem životě, kteří nás milují bezpodmínečně.

4) Po zhlédnutí Gilmorových děvčat možná získáte dojem, že je Rory až příliš nesmělá. Pokud je ale potřeba, i ona si dokáže dupnout a prosadit svůj názor. Je důležité říct, co si myslíme a co chceme, a to i v případě, že se to ne každému bude líbit.

5) Cesta k tomu, aby se stala oblíbenou a premiantkou třídy, byla složitá, ale Rory se nevzdala. Když se pro něco rozhodla, vždy toho dosáhla. Dokonce dokázala obrátit svou nepřítelkyni, z níž se nakonec stala kamarádka. I k tomuto jí pomohla otevřenost, upřímnost a to, že se nebála říct nahlas vše, co si myslí.

6) Rory se nebojí být jiná. Hodně čte, poslouchá hudbu, miluje jídlo a také kávu. Život si užívá a neřeší zbytečné hlouposti. Mnohdy se dostane do sporu s partnerem, občas také s mámou nebo babičkou. Vždy má svou hlavu a vždy dokáže uvést správné argumenty a vysvětlení, proč se chová tak, jak se chová.

7) Další inspirací pro ostatní může být, že se Rory nebojí ukázat to, že je opravdu chytrá. Inteligence se často nenosí a lidé si jí neváží. U Rory je to ovšem jinak. Ona si na svém vzdělání zakládá a odjakživa si přeje studovat na Harvardu. Má svůj sen a za tímto snem jde ctižádostivě a cílevědomě.

8) Častokrát se Rory stane, že něco nevyjde podle jejích představ. Ona však není idealistkou, nemá hlavu v oblacích a snaží se vzít si z každého nezdaru ponaučení. Mnohdy se chová zcela nečekaně, občas nechá na povrch proplout vášeň, emoce nebo vztek, ale to je právě to všechno, čeho se člověk nemá bát. Rory se nebojí svou lidskost a pocity ukazovat. Je možná jiná, ale rozhodně je svá.

9) Tato mladá slečna vás bude bavit svým neustálým přemýšlením, hledáním té správné cesty a také mezilidskými vztahy, ve kterých se nakonec naučí chodit. Možná se přistihnete, že žijete její život s ní, držíte jí palce, aby vše úspěšně zvládla a byla šťastná. Nezapomeňte ale, že to samé můžete zažít i vy. Stačí se nebát a žít tak, jak opravdu chcete.

Jak na vás Rory působí? Inspirovala vás ještě něčím dalším?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook