Geloren - kloubní výživa pro psy

Co dělat, když milujete svého nejlepšího přítele

30.3.2016
Foto: 123rf.com

Trávíte spolu spoustu času, můžete se jeden druhému svěřit s čímkoliv a máte spoustu společných zážitků… Je opravdu skvělé mít nejlepšího přítele, který vám rozumí i beze slov a můžete se na něj opravdu spolehnout. Co ale dělat, když přátelství přeroste v lásku? Může takový vztah fungovat?

Přátelství mezi pohlavími

Ta otázka je zkrátka věčná: „Existuje přátelství mezi mužem a ženou?“ Mnozí tvrdí, že ano, ale většina lidí má právě opačnou zkušenost. Z přátelství se může snadno stát láska, občas utajovaná a nešťastná. Hlavně proto, že nechcete ztratit kamaráda a zároveň máte strach, že je to jen jednostranné.

Zjistěte, jak to je

Pokud ke svému nejlepšímu kamarádovi cítíte něco víc, zkuste zjistit, jak to cítí on. Nemusíte se ho přímo zeptat, ale zajímejte se o to, jaké typy žen se mu líbí, jak moc jste k sobě důvěrní a zda není ve vašem vztahu podezřele mnoho doteků… A co ona pověstná jiskra – nepřeskakuje?

Ujasněte si, co chcete

Pokud jste zjistili, že k sobě cítíte to samé, máte vyhráno a čeká vás skoro ideální vztah. Pokud však miluje jen jeden z vás dvou, máte problém. Je potřeba otevřeně si promluvit, co budete dělat dál. Nechcete přece přijít o své přátelství. Zkuste dodržovat tato pravidla:

1) Snažte se dělat věci tak, aby byl váš kamarád šťastný. Nevymlouvejte mu ostatní partnerky, snažte se neřešit jeho milostný život a dál si užívejte jeho společnost – jako doposud.

2) Nevyčítejte mu, že vás nemiluje. Možná vás bere jako sestru, možná ho nevzrušujete, ale to neznamená, že vás nemá rád.

3) Nechte tomu volný průběh. Ne všechno se dá v životě naplánovat a třeba časem zjistíte, že si opravdu vyhovujete i jako partneři.

4) Nedělejte si však zbytečně plané naděje, neplánujte společnou svatbu, nesvádějte svého kamaráda. Vy jste se mu ze svých citů vyznala, teď už to nechte na něm.

5) Možná bude dobré, když na nějakou dobu omezíte kontakt. Zkuste se místo každodenních schůzek vidět třeba jen třikrát do týdne. Chvilku to možná bude bolet, ale když spolu budete komunikovat a bude jasné, na čem jste, ustojíte to a zůstanete přátelé.

Kamarádství s výhodami

Mnohé přátelství může přerůst také v sex. Ale zde to končí. Pokud chcete opravdový vztah, ujasněte si to s kamarádem hned na začátku. Vyhnete se tak zklamání. Pokud vám ale oboustranná „výpomoc“ vyhovuje a oba jste nezadaní, tak proč ne.

Když miluje on vás

Také se může stát, že se váš kamarád zamiluje do vás. V takovém případě mu rozhodně nic nevyčítejte, nezlobte se na něj a ani se tomu nesmějte. Představte si, jak byste se cítila vy. Snažte se mu upřímně, ale mile vysvětlit, že jej máte ráda jen jako kamaráda. Zeptejte se ho, jestli s vámi chce omezit kontakt, jestli se mu máte svěřovat se vztahy, a určitě spolu najdete nějaké řešení.

A hlavně nezapomeňte, že přátelství je pro život velmi důležité a cenné a od přátelství je k lásce často jen malý krůček.

Zamilovala jste se někdy do svého nejlepšího přítele? Jak jste to vyřešila?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

1 komentář

  1. Annie

    13.12.2017 at 8:19

    Ano, zamilovala.. Trvá to doteď.. Bolí to už přes rok.. Párkrát se se mnou vyspal i když byl zamilovaný jinde.. a pak mi dal vale.. Už rok se mnou nemluví.. 🙁 vyřešil to vlastně on.

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook