Geloren - kloubní výživa pro psy

Co bychom neměly říkat svému partnerovi

3.5.2017
Foto: 123rf.com

Láskyplný a spokojený vztah je v první řadě založen na vzájemné důvěře a porozumění. Pokud se tu a tam se svým partnerem pohádáte, ještě to neznamená, že je všem krásným dnům konec. Existuje však pár zásadních věcí, které bychom ze svých úst neměly v žádném případě vypouštět.

Když si nebudete dávat pozor na pusu, můžete se dostat do velkých problémů – to je zásadní pravidlo všech mezilidských vztahů. V partnerském vztahu však toto pravidlo platí dvojnásob. Vztah mezi dvěma zamilovanými lidmi je totiž prostoupen řadou křehkých emocí, se kterými je potřeba zacházet jako v rukavičkách, a opravdu není radno si s nimi zahrávat. Pokud občas řeknete něco, co byste neměla, může to za sebou zanechat mnohem krutější následky, než kdybyste to samé řekla například své kamarádce. Přátelský vztah je totiž v mnoha ohledech založen na více „racionálních“ a stabilních pocitech, což znamená, že dva přátelé si plno zdánlivě hloupých maličkostí nebudou brát tolik k srdci.

Chováš se jako tvůj táta

Věty podobného typu v jízlivém slova smyslu bychom nikdy neměly používat. Většina mužů totiž lne zejména ke své matce a neúspěchy a špatné povahové rysy svých otců si do značné míry vztahují na sebe a snaží se jich vyvarovat. Jestliže svého vyvoleného budete byť nezáměrně srovnávat s jeho otcem, může to na jeho psychice zanechat nepříjemné stopy.

Rodiče měli pravdu, když říkali, že si mě nezasloužíš

Žádný muž neocení, když mu budete dávat najevo, že si ho nevážíte. Ostatně nikdo nemá rád, když si připadá jako naprostá nula. Přestaňte si připadat jako tatínkova princezna, která musí mít jen to nejlepší, a podívejte se na život realisticky. Jednoduše řečeno, važte si toho, co máte doma, když už jste si „to“ jednou vybrala, nebo o to hezky rychle přijdete.

Najdi si lepší práci

Štve vás, že si váš partner málo vydělává? Jestliže se jedná o jeho milovanou práci, která ho opravdu naplňuje, nemějte mu to za zlé. V případě, že vám peníze stačí na všechno, co k životu potřebujete, není proč na partnera v tomto ohledu tlačit. Uvědomte si, že nejdůležitější věci na světě jsou ty, které si za peníze zkrátka nekoupíte.

Vypadáš nemožně

Nevyčítejte svému partnerovi, že přibral, ale raději mu začněte zdravěji vařit. Jestliže se vám nelíbí jeho styl oblékání, vezměte ho za ruku a běžte společně nakupovat. V žádném případě mu však nevštěpujte do hlavy své názory, ohledně toho, že je „nechutně tlustý,“ či „staromódní“. Mějte na paměti, že muž je přeci jen vizitkou ženy.

A co byste řekla vy, že špatně působí na mužskou psychiku?

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook