Geloren - kloubní výživa pro psy

Citáty pro lepší já

13.8.2017
Foto: pixabay.com/cs

V cestě životem narazíme na spousty překážek. Některé nás posilují, jiné nás srážejí. Setkáváme se s lidmi, kteří nás v našem záměru podpoří, ale také s těmi, kteří nás potopí. Nechme se vzpružit výroky slavných osobností.

Když se budeš trefovat do každého štěkajícího psa, nikdy nedojdeš do cíle.

Jak praví toto turecké přísloví, pokud budeme příliš mnoho energie věnovat lidem, kteří nás od našeho cíle odrazují, nezbude nám pak energie jít dál. Soustřeďme se tedy na svůj cíl a neplýtvejme energií tam, kde je naprosto zbytečná. Pokaždé se setkáme s někým, kdo nám bude házet klacky pod nohy, ale právě on je důvodem, proč se nezastavovat a pokračovat dále.

Řekni mi a já zapomenu, ukaž mi a já si zapamatuji, nech mne to dělat a já pochopím.

Toto krásné čínské přísloví nás nabádá, abychom si věci vyzkoušeli na vlastní kůži. Pouze tehdy pochopíme podstatu věci. Toto přísloví má široké využití. Je to stejné jako ve škole – pokud nám budou do hlavy bez ustání lít teorii, nikoho to po chvíli nebude zajímat. Pokud nám ukážou tu konkrétní věc a vysvětlí její funkčnost, každému pak zůstane v paměti.

Milujeme ty, kteří nás odmítají, a odmítáme ty, kteří nás milují.

Podle citátu římského filosofa, básníka a dramatika L. A. Senecy je pravdou to, že stále usilujeme o někoho, kdo je pro nás nedostupný, a mezitím ta pravá láska je blíž, než si myslíme. Starostlivý kamarád, který by se rád stal vaším princem, je vždy nablízku. Pomáhá vám k získání člověka, o kterého tolik usilujete. Pokud se nám podaří získat ono vytoužené, bohužel mnohdy zjistíme, že to není to pravé. Toho, kdo by nás na rukou nosil, neustále posíláme k vodě a odmítáme mu dát šanci. Trávíme pak čas s tím, který o nás nemá ani třetinový zájem. Člověk zahrnutý láskou docílí vlastního úspěchu.

Správně vidíme jen srdcem, co je důležité, je očím neviditelné.

Tímto nám francouzský spisovatel A. de Saint Exupéry chtěl říci, že co v sobě skrýváme, je mnohem důležitější než to, co je všem na očích. Dostat se do duše člověka a rozlousknout jeho pravou povahu, to je těžký oříšek. Někdo nás proto může na základě vizuálního pohledu špatně odhadnout. Dostane-li možnost seznámit se s naší osobností, je velká pravděpodobnost, že změní názor.

Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli.

Lidé zklamáni sami sebou ztratí svoji důvěru v sebe samé a také touhu žít. Jejich život je pak smutný, a jak praví tento výrok slavného anglického spisovatele, budou věřit všemu, co jim řeknete. Zoufalá životní situace vede ke špatným rozhodnutím. Věřte v sebe samé a nenechte se zmást názory ostatních lidí.

Máte také své oblíbené citáty?

Jana Holoubková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook