Geloren - kloubní výživa pro psy

Čisticí gely: Jednoduchá cesta k dokonalé pleti

23.6.2016
Foto: 123rf.com

Čištění pleti je velmi důležitý proces, který vás může nejen zbavit nepříjemných problémů, ale také výrazně zkracuje cestu k dokonalé, mladistvé a čisté pleti. Jak pleť správně vyčistit pomocí čisticích gelů? To si prozradíme v dnešním článku.

Čištění pleti je mnohdy velmi podceňovanou záležitostí, které ženy nevěnují tolik pozornosti, kolik by bylo potřeba. Dennodenně se trápíte s maskováním pupínků nebo na sebe vysypete půl kila pudru, aby se vaše pleť neleskla jako zrcadlo… Opravdu je nutné si život znepříjemňovat těmito procedurami, když můžete svou pleť skutečně zlepšit během dvou minut?

Čisticí gel je velmi elegantním a efektivním řešením pro každou pleť. Na trhu je k dostání mnoho produktů, které se zaměřují na jeden konkrétní problém, případně kromě čisticího gelu kombinují více metod čistění. Věděla jste, že některé čisticí gely lze zároveň používat i jako čisticí masku?

Výhodou gelu oproti jiným produktům je také to, že vaši pleť čistí do hloubky. Velmi často se proto doporučuje pleť nejprve vyčistit hloubkově za použití gelu a v následujícím kroku pleť pouze dočistit tonikem či micelární vodou. Vaše pleť pak bude dokonale připravená pro další péči.

Této formy čištění pleti se nemusíte bát ani v případě, že jste majitelkou suché a citlivé pleti. Některé přípravky jsou obohaceny o zklidňující složky, jakými jsou například výtažky z bavlny nebo růžová voda.

Čisticí gel Bioderma pro citlivou pleť a čisticí gel Dermacol 3v1

Čisticí gel Bioderma pro citlivou pleť a čisticí gel Dermacol 3v1

Čisticí gel Garnier 3v1 a čisticí gel Burjois pro normální pleť

Čisticí gel Garnier 3v1 a čisticí gel Burjois pro normální pleť

Čisticí gel Nivea s čisticími částicemi a univerzální čisticí gel SebaMed na obličej a tělo pro citlivou pleť

Čisticí gel Nivea s čisticími částicemi a univerzální čisticí gel SebaMed na obličej a tělo pro citlivou pleť

Pro ještě větší efektivitu čištění pleti můžete využít i nejrůznější čisticí kartáčky na pleť. Vybírat můžete od klasických se štětinami přes silikonové až k těm sonickým. Sonické kartáčky zažívají v poslední době velký boom, ovšem, nemáte-li několik tisíc korun nazbyt, stejně efektivního výsledku dosáhnete i s kartáčkem manuálním.

A jak správně postupovat při čištění pleti?

Pleť navlhčete, naneste čisticí gel a krouživým pohybem rozetřete. Kartáček navlhčete ve vodě a přiložte ho na pleť. Čištění provádějte jemným, krouživým pohybem. Po vyčištění pleti opláchněte obličej vodou a dočistěte tonikem či micelární vodou.

Nikdy kartáčkem nečistěte pleť okolo očí, jelikož by na ni běžný kartáček mohl být příliš drsný. V případě silikonového kartáčku se nemusíte tolik omezovat, avšak přesto dbejte zvýšené opatrnosti.

Čisticí kartáček na pleť  a silikonový čisticí kartáček W7

Čisticí kartáček na pleť a silikonový čisticí kartáček W7

A na závěr malé instruktážní video. Ovšem nezapomeňte na to, že pro co nejlepší výsledky by se z této procedury měl stát váš každodenní rituál.

 

Kateřina Umová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook