Geloren - kloubní výživa pro psy

Chytáme bronz aneb Víte, jak se správně a bezpečně opálit?

12.6.2016
Foto: pinterest.com

S létem jako by se všichni začali předhánět, kdo bude nejvíc opálený. I přesto, že je čokoládově opálená pleť považována za ideál krásy, proces jejího dosažení nemusí být úplně bezpečný. Víte, jaké zásady dodržovat, aby bylo opalování opravdu bezpečné?

Kdo z nás by to už někdy nezažil… S příchodem léta cíleně vyhledáváme rybníčky za domem nebo se rovnou vydáme do nějaké exotické destinace, a to s cílem „nachytat bronz“. Opálená pleť značí, že žijete aktivním venkovním životem, případně společenskou prestiž, jelikož jste si mohla užívat příjemného nicnedělání u moře. Málokdo však ví, že opalování je proces, při kterém velmi významně hazardujete se svým zdravím. Proto je nutné před každým pobytem na slunci aplikovat dostatečně velké množství opalovacího krému.

Některé dámy možná namítnou, že nepříjemnosti, jakými jsou například spáleniny, jim nehrozí a opalují se dobře. Věděla jste však, že při pobytu na sluníčku bez ochranného faktoru riskujete mnohem větší nepříjemnosti než jenom spálení, například velmi nebezpečné kožní melanomy?

V současné době jsou na trhu k dostání přípravky s nejrůznějšími ochrannými faktory. Nejsilnější ochranný faktor je faktor 50, který je vhodný pro bledulky a pro naše nejmenší. I přesto, že jste od přírody spíše snědší typ, ochranu před sluncem rozhodně nepodceňujte!

Co dělat, pokud to na sluníčku přeženete?

 V první řadě je nutné tomuto stavu předcházet pravidelnou obnovou ochranné vrstvy. Její účinnost se postupně snižuje. Tento efekt se urychluje, pokud se koupete, otíráte do ručníku nebo zpotíte. Při každém namazání naneste dostatečnou vrstvu krému. Jen tak bude ochrana opravdu účinná.

Pokud jste však neodhadla optimální dobu pobytu na slunci a došlo na nepříjemnou spáleninu, nezoufejte. V první řadě sáhněte po osvědčeném panthenolu, který přispívá k rychlejší regeneraci kůže. Ani ten však není samospásný a bolesti vás tak rychle nezbaví.

Proto můžete vyzkoušet náš ověřený tip. Zaběhněte si do obchodu pro velký kelímek obyčejného bílého jogurtu, který aplikujete na postižená místa. Nechte ho na sobě, dokud úplně nezaschne. Následně jogurt smyjte vodou. Tento zábal můžete aplikovat podle potřeby.

Jogurt příjemně zchladí vaši rozpálenou kůži a přirozeně přispěje k jejímu zvlhčení.

V každém případě, nikdy byste neměla podcenit náhlou změnu vzhledu vašich znamének. Zdá se vám, že po pobytu na slunci mění barvu a tvar? Pak je nejvyšší čas navštívit kožního lékaře. Každé včasně zkontrolované a odebrané znaménko vám může zachránit život!

Slunce je životně důležité jak pro naše tělo, tak psychiku. I přesto by se nic nemělo přehánět.

Kateřina Umová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook