Geloren - kloubní výživa pro psy

Chyby, které dokážou zničit každý vztah

22.11.2017
Foto: 123rf.com

V každém vztahu se někdy objeví problémy, ale většinou jsou všechny řešitelné. Hlavní je s partnerem komunikovat a vyjasnit si, co se nám nebo jemu nelíbí. I když všechno toto víme, přesto existují chyby, které ve vztazích děláme pořád dokola. Víte o nich?

Nekomunikujeme

Společná komunikace je ve vztahu opravdu velmi důležitá, nikdo nemůže vědět, co přesně si ten druhý myslí, po čem touží a co mu třeba vadí. Aby vztah mohl fungovat, je potřeba si spoustu věcí ujasnit, říct si, co každý z nás chce a co nechce. Pokud budete své emoce, pocity a myšlenky držet jen v sobě, nikdy nemůžete mít šťastný a spokojený vztah, ten je totiž založen na důvěře.

Řešíme hlouposti

Každého někdy trápí a mrzí věc, která třeba není tak moc důležitá, a nemá cenu kvůli tomu končit vztah nebo se neustále hádat. Často zbytečně řešíme hlouposti, maličkosti, které vyvolávají zbytečné napětí a stresují nás. Zamyslete se nad tím, co je a co není důležité a neplýtvejte energií ani časem na něco, co za to nestojí.

Snažíme se druhého změnit

Není na škodu, když řekneme partnerovi, co se nám líbí a co se nám nelíbí. Klidně můžete svému protějšku říct, že se vám líbí, když nosí rozpuštěné vlasy, nebo že mu sluší zelená barva, ale snažte se druhého neměnit. Pokud ho milujete, tak přesně takového, jaký je. Neměňte jeho charakterové rysy a ani vy kvůli němu nepodstupujte radikální změny, se kterými nesouhlasíte.

Žárlíme a nevěříme

Je samozřejmé, že když druhého milujeme, chceme, aby také on miloval nás. Potřebujeme mít jistotu, že jsme pro své protějšky jediné, a často žárlíme. Přitom láska by měla stát na důvěře a vzájemném respektu. Vyhněte se sledování svého partnera, nečtěte mu SMS ani maily, snižujete tím svou vlastní důstojnost. Pokud vás chce partner podvádět, stejně to nějak udělá a vy to nemusíte ani vědět, a pokud s vámi nebude chtít být, tak nebude. Věřte mu a do vztahu jděte s tím, že on to má stejně jako vy.

Zapomínáme na něhu

Velké množství párů se hádá, a dokonce i rozchází kvůli milostné disharmonii. Možná jste se na začátku milovali denně, a to ještě na různých místech a v různých pozicích. Připusťte si, že s tím, jak se vztah vyvíjí, se může měnit i milostná aktivita. Nezapomínejte však nikdy na něžnost, pohlaďte druhého, přitulte se, obejměte ho nebo ho jen tak letmo polibte. Uvidíte, jak něžnost umí oživit i vášeň.

Nestaráme se o sebe

Častou chybou ve vztahu je také to, že zpohodlníme. Už nejsme na lovu, partnera máme doma, v klidu, a tak se nemusíme zajímat o to, jak vypadáme. Ovšem to je velký omyl. I když jste v dlouholetém partnerství, chcete se přece tomu druhému pořád líbit. Pečujte o sebe, upravte se jeden pro druhého a ukažte si tak nejen vzájemnou lásku, ale také úctu a to, že si druhého vážíte. Když nebudete partnera přitahovat, může ho začít přitahovat někdo jiný, a to je začátek konce.

Je něco, co vám u protějšku opravdu vadí? A už se vám stalo, že vám to zničilo vztah?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook