Geloren - kloubní výživa pro psy

Chcete v blízké době otěhotnět? Máme pro vás několik rad!

13.9.2017
Foto: 123rf.com

Plánujete se svým partnerem miminko? A víte, co můžete udělat pro to, aby vše šlo hladce a vy jste bez potíží otěhotněla? Připravte se na tuto velkou životní změnu včas. Protože čím zdravější je maminka, tím zdravější bude i její miminko. S přípravou na těhotenství je dobré začít asi půl roku před plánovaným otěhotněním a pustit by se do toho měli oba partneři. Takže pánové, i vy!

Kdy přestat s antikoncepcí

Některé antikoncepční metody (kondom, pesar, diafragma) nemusíte přestat používat nijak zvlášť dopředu. U jiných postupů, jako jsou různé pilulky, injekce apod. může trvat nějakou dobu, než se cyklus vrátí zase do normálu. Antikoncepci byste tedy měla vysadit pár měsíců předem a nechat své tělo očistit, aby se vám srovnal menstruační cyklus. Samozřejmě během této doby je vhodná nějaká forma nehormonální antikoncepce, protože není vyloučeno, že otěhotníte hned další měsíc od vysazení.

Alkohol a jiné návykové látky

Alkohol, cigarety, drogy nebo i přemíra kofeinu. Je jasné, že nic z toho není pro budoucí matku vhodné. Potažmo ani pro budoucího otce. Vyhýbejte se alkoholu i cigaretám, a jestli je to možné, i zakouřeným prostorám.

Pamatujte, že pití nebo kouření cigaret může negativně ovlivňovat kvalitu spermatu u partnera. Již to (a stále se snižující plodnost mužů v naší zemi) by mělo být dostatečnou motivací, aby váš partner s těmito zlozvyky přestal.

Strava, vitamíny a pitný režim

Na své stravování musí člověk myslet vždy. Jestliže jíte kvalitně a vyváženě, nemusíte na svém jídelníčku nic zásadního měnit. Samozřejmostí je hodně ovoce, zeleniny, příliš nenavštěvovat různá rychlá občerstvení a dostatečně pít. Co je vhodné, je zvýšit přísun kyseliny listové.

Ujistěte se, že vaše strava obsahuje:

 • Ovoce a zeleninu
 • Bílkoviny (maso, ryby, vajíčka, luštěniny)
 • Uhlohydráty (těstoviny, rýže, cereálie)
 • Mléko a mléčné výrobky
 • Tuky

Pravidelný pohyb a cvičení

Pravidelný pohyb je důležitý vždy. Kalanetika, jóga, power jóga, pilates, strečink, chůze, plavání, to všechno jsou dobré sporty na zesílení svalů dolní části zad, břicha, nohou. Hodí se vám to v těhotenství, kdy se vaše tělo mnohem lépe vyrovná s požadavky, které na ně tento stav klade.

Než otěhotníte, můžete si jednou za měsíc dopřát očistnou kůru. Jak na to?

Jablečná kůra

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Jablečná kůra je opravdu výborná součást očisty. Během tří dnů jezte pouze jablka, denně jeden a půl kila. Lepší jsou samozřejmě domácí, u kupovaných je lepší odstranit slupku a jíst je oloupaná. Jablka jezte pouze syrová a pijte k nim dostatek čisté vody. Po ukončení kůry začněte nejdříve s veganskou stravou, u té vytrvejte dalších tři až sedm dní. Pít můžete ještě detoxikační bylinkový čaj.

Špatný není ani jablečný ocet. Zbavuje toxinů, zhubnete a sníží se vám tlak, zmenší se kožní problémy a celkově se člověk cítí mladší a vitálnější. Po dobu tří týdnů byste měli každé ráno vypít sklenici neperlivé vody s polévkovou lžící jablečného octa. Tento nápoj musíte pít nalačno.

Zeleninová kůra

Oblíbená je zejména kůra z kysaného zelí. Pět až sedm dní jíte jen kyselé zelí, které musíte kombinovat s rýží natural či basmati. Těchto surovin můžete během dne sníst, kolik je vám libo. Samozřejmě musíte přes den i hodně pít čistou vodu, alespoň tři a půl litru. Přidat můžete i nějaký detoxikační čaj.

Další vhodnou detoxikační alternativou je popíjení různých šťáv z čerstvé zeleniny po dobu tří až pěti dnů. Ideální kombinace jsou zelí, mrkev, celer, červená řepa a můžeme přidat i jablko. Do šťávy můžete přihodit i pažitku, kopřivu nebo bazalku. Tuto šťávu pijte tak třikrát denně a k tomu samozřejmě opět dostatek vody, čisté a neperlivé.

Partnerský vztah

I když toto hledisko uvádíme až na konec, je samozřejmě jedno z nejdůležitějších. Vztah by měl být před početím dítěte láskyplný, funkční, bez nějakých dlouho neřešených problémů, traumat a bloků. Jedině tak si můžete opravdu užívat těhotenství a následně i miminko. Vaše dítě potřebuje rodiče oba, v pohodě a v plné síle.

Těhotenství se s jistotou naplánovat nedá. To ale neznamená, že nemůžete udělat vše proto, aby vaše tělo i mysl byly na děťátko připravené na 100 %. Zodpovědné plánování rodičovství a příprava na něj jsou známkou vyzrálosti a dostatečné připravenosti. A ten výsledek za to rozhodně stojí.

Martina Mádlová

DOPORUČUJEME

3 komentáře

 1. Mirka

  20.5.2018 at 14:24

  Dobrý den, co nějaké vitamíny na pomoc v období před otěhotněním? Neznáte?

 2. janulik

  25.5.2018 at 19:31

  Ja užívala Femibion, sice je dražší, ale byla jsem nadmíru spokojena a cítila, že pomohl

 3. Kler

  28.5.2018 at 18:54

  to neznám, co je na něm tak dobrého? 🙂

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook