Geloren - kloubní výživa pro psy

Chcete mít ploché břicho – první změny už za týden

4.8.2017
Foto: 123rf.com

Nestihli jste shodit do léta? Nezoufejte, ještě pořád s tím můžete něco udělat. Stačí se inspirovat tipy, jak správně jíst, jak cvičit, a ploché břicho už nemusí být jen nesplněným snem. Začněte hned dnes, první změny můžete pozorovat už za týden.

Doplňte vlákninu

Pokud chcete hubnout, měla byste do svého jídelníčku zařadit vlákninu. Nedostatek vlákniny se může projevovat nafouklým břichem. Zařaďte do svého jídelníčku víc celozrnných potravin, ovoce a zeleniny.

Pijte vodu

Dodržujte pitný režim. Nejvhodnějším nápojem je voda. Když jí budete pít dostatek, nebudete vodu zadržovat ve svalech a nebudete mít ani nafouklé břicho. Navíc se budete cítit plná a nesníte tolik jídla.

Nezapomeňte na draslík

Zařaďte do jídelníčku také jídla s vyšším obsahem draslíku. Draslík vás zbaví přebytečné vody, a navíc vám pomůže od pocitu nafouknutí. Potraviny s nejvyšším obsahem draslíku jsou banány, meloun, mango, papája nebo jogurt bez tuku.

Vybírejte si červené ovoce

Nahraďte běžné druhy ovoce ovocem červeným. Vyberte si červená jablka, meloun, červené hrozny a další. Červené ovoce totiž obsahuje látky, které omezují ukládání tuků do tukových rezerv.

Zázračné účinky avokáda

Největším pomocníkem s břišním tukem je avokádo. To obsahuje mastné kyseliny, díky kterým omezíte pocit hladu. Po avokádu tak budete mít ještě hodiny pocit sytosti a plnosti.

Zelený čaj má zelenou

Kromě vody můžete pít také zelený čaj. Ten má antioxidační účinky a pomáhá odbourávat tuk na břiše. Ideální je pít zelený čaj také před cvičením.

Ananas a zázvor pomáhají

Vyzkoušet můžete také nápoj z ananasu, který podporuje trávení a urychluje metabolismus. Díky ananasovému nápoji se zbavíte pocitu nafouknutí a vaše břicho bude brzy ploché. Stejně funguje také zázvor.

Hrajte tenis

Ideálním sportem, díky kterému bude vaše břicho brzy ploché, je tenis. Zkuste hrát dvakrát až třikrát týdně, klidně jen rekreačně, a již za měsíc pravidelného sportu uvidíte první změny.

Nebojte se úklidu

Pokud chcete ušetřit za posilovnu, a přesto mít krásné břicho, vyzkoušejte úklid. Vysávání a vytírání podlahy jsou ideální činnosti, při kterých zapojujete břišní svaly a posilujete je. Těmito pohyby posilujete hlavně svaly podbřišku.

Točte obručí

Skvělým a zábavným způsobem, jak vytvarovat svůj pas, je točení obručí. Zkuste obruč udržet alespoň několik minut a po třech až čtyřech týdnech pravidelného cvičení uvidíte první změny. Toto cvičení vás bude opravdu bavit.

Dělejte sklapovačky

Mezi oblíbené cviky patří sklapovačky. Můžete je různě obměňovat a zkoušet například sklapovačky s rukama za hlavou, s rukama podél těla, s činkami a dalších několik variant. Stejně tak můžete sklapovačky provádět na lavici, na zemi nebo na gymnastickém míči. Nejjednodušší jsou však sklapovačky na podložce na zemi.

Zkuste prkno

Zajímavý je také cvik z jógy. Říká se mu prkno nebo také plank. Lehněte si na břicho a nadzvedněte se na loktech. Tělo držte v rovné přímce a zkuste vydržet co nejdéle. Možná se vám tento cvik zdá jednoduchý, ale po jeho vyzkoušení zjistíte, že vydržet déle než minutu není nic lehkého. Tento cvik opakujte denně, ve kteroukoliv hodinu a na jakémkoliv místě.

Inspirovat se můžete i těmito cviky:

Máte další tipy a rady, jak se účinně zbavit kil na břiše?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook