Geloren - kloubní výživa pro psy

Chcete krásnou pleť? Zkuste čisticí a vypínací vaječnou masku

20.7.2017
Foto: 123rf.com

Která z nás by nechtěla mít krásnou, hladkou a zdravím zářící pleť? Také se vám ale zdá, že jsou všechny ty krémy a masky někdy až nehorázně drahé? Zkuste na ně zapomenout a pojďte si připravit a na vlastní kůži vyzkoušet jednoduchou, přírodní, velice účinnou a ultralevnou vaječnou pleťovou masku. Zaběhněte do ledničky, vezměte z ní jedno vajíčko a jdeme na to.

Nachystejte si dvě mističky. Do první přijde bílek – zbaví pokožku mastnoty, a do druhé žloutek – pleť dokonale vyživí. Bílek vidličkou jemně našlehejte, až se začne tvořit pěna. Jde pak lépe nanášet. Žloutek stačí jen dobře rozmíchat. Maska je vhodná pro mastnější pleť. Neznamená však, že ji nemůžete použít i na ostatní typy pleti.

Krok první: vyčištění pleti

Úplně na začátku svou pleť důkladně zbavte případných nečistot a zbytků make-upu. K tomu použijte vatové tamponky a čisticí mléko nebo speciální čisticí ubrousky.

Krok druhý: naneste bílek

To můžete provést buď jen prsty, nebo kosmetickým štětečkem. Bílek nanášejte pravidelně tak, jak jste zvyklé s každou maskou. Nechte působit 15 – 30 minut. Bílek vám obličej krásně stáhne. Po uplynutí patřičné doby bílkovou masku odstraňte čistým, teplým a vlhkým ručníkem. To je důležité, aby se póry roztáhly a pleť tak mohla přijímat více živin.

Krok třetí: naneste žloutek

A je tu poslední krok. Rozmíchaný žloutek opět jemně naneste na obličej a nechte působit 15 – 30 minut. Pak ho smyjte studenou vodou. To proto, aby se póry zatáhly. Pleť osušte. Určitě nebude na škodu, pokud použijete kostičku ledu, se kterou si budete po obličeji zlehka přejíždět. Póry se stáhnou ještě více. Pokožku ošetřete vhodným krémem. Pokud máte spíše sušší pleť, můžete použít kokosový olej.

Drobné tipy k používání vaječné masky

  • Masku aplikujte raději večer než ráno.
  • Do žloutku můžete přidat med, který dodá pleti ještě více živin.
  • Masku si dopřávejte jednou týdně.
  • Před prvním krokem je dobré si obličej nahřát nebo lehce promasírovat, aby se otevřely póry.

Jste s výsledkem spokojené? Vaše pokožka je určitě hladká, zářivější a na pohled pevnější. Věřily byste, co dokáže obyčejné vajíčko?

Radka Çelik

 

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook