Geloren - kloubní výživa pro psy

Chcete den plný neobvyklé zábavy? Zkuste vědecký park!

13.8.2015
Foto: vida.cz

Lámete si hlavu, jak zabavit děti o prázdninách? Chcete podniknout s přáteli něco originálního a jedinečného? Nebo máte doma muže s duší snílka a chcete jej překvapit nezapomenutelným zážitkem? Vydejte se společně do světa vědy a všechno si tentokrát vyzkoušejte na vlastní kůži!

Chcete se bavit? Navštivte VIDU!

Jedná se o zábavní vědecký park, který je v Brně otevřen už více než půl roku. Najdete jej v bývalém pavilonu brněnského výstaviště a díky dobré dostupnosti se můžete na místo dostat jak městskou dopravou, tak i vlastním automobilem.

beeH765ikNEhNjpUORiL_sW3Ree6RO-5hmMApMbpCmXVbsQERDvSXWomJY5niqiygqMs7w=w1315-h537

Foto: vida.cz

Velmi lákavé jsou exponáty zaměřené na přírodní živly – vichřici, tornádo, zemětřesnou desku. Menší děti milují vodní exponáty – vír, plavební komoru, Archimédův šroub. Po jejich hře zase maminky ocení exponát Dětská sušička. Holky si mohou vyzkoušet, jaké to je moderovat zprávy o počasí, a kluci mohou s nadšením objevovat, jak tvar papírové vlaštovky ovlivní její letecké vlastnosti. Hloubavější lidé se mohou často na několik hodin zaseknout v sekci věnované šifrám a hlavolamům.

Milovníci umění si také přijdou na své, protože si mohou vyzkoušet postavit magnetickou sochu nebo projít obrovským srdcem. Návštěvníci se mohou pokusit zachránit lidský život a dokonce i zmrazit vlastní stín. Tyto neuvěřitelné a šokující zážitky si přece nelze nechat ujít.

Foto: vida.cz

Foto: vida.cz (první pomoc)

Foto: vida.cz

Foto: vida.cz (dětský vodní svět)

Každý si přijde na své

Vědecký park není pouze pro děti, baví se tu rodiče, prarodiče, ale i mladí. „Nepřestává mě překvapovat, jak se u nás návštěvníkům líbí, jak si objevování užívají a jak se dobře baví. Velmi příjemným překvapením je i fakt, že k nám zdaleka nechodí jen rodiny s dětmi a školy. Často zde najdete nadšené dospělé i seniory. Není výjimkou, že k nám přijdou i páry na rande,“ říká ředitel vědeckého parku, Lukáš Richter.

Velkou výhodou je také to, že v Jihomoravském kraji nic podobného není. Návštěva parku je tedy úžasná možnost, jak široké veřejnosti přiblížit vědu a fungování světa kolem nás zábavnou formou.

 

Foto: vida.cz

Foto: vida.cz (echo tube)

Foto: vida.cz

Foto: vida.cz

Zajímavosti:

  • Foto: vida.cz

    Foto: vida.cz

    nejčastější doba, kterou zde návštěvníci stráví, je 3 a půl hodiny

  • čeká na vás 151 interaktivních exponátů na ploše 4600 m²
  • můžete se zúčastnit také vědecké show v Divadle vědy VIDA!, která vám odpoví na otázky: Je možné zapálit oheň kostkou ledu? Zatlouct banánem hřebík? Vyrobit prskavku, která hoří pod vodou? (představení jsou v ceně vstupenky a začátek představení se návštěvník dozví díky hlášení z pokladny)
  • můžete si zakoupit pojízdnou vstupenku a užít si plavbu lodí na Brněnské přehradě

Otevírací doba a vstupné

Otevřeno je denně, od 10 do 18 hodin, o prázdninách pak v pátek a v sobotu dokonce až do 19 hodin. Aktuální otevírací dobu i v době státních svátků vždy naleznete na webových stránkách vědeckého parku. Vstupné na osobu je 190 Kč, snížené vstupné pro děti, studenty a seniory je pak 110 Kč. V nabídce je také výhodné rodinné vstupné, které se pohybuje v rozmezí od 360 do 490 Kč. Slevu a nižší vstupné mají také skupiny a různé kroužky a organizace.

Foto: vida.cz

Foto: vida.cz

Foto: vida.cz

Foto: vida.cz

Foto: vida.cz

Foto: vida.cz (tornádo)

Aktuální informace a další podrobnosti můžete najít také na webových stránkách vědeckého parku www.vida.cz nebo na facebooku www.facebook.com/vidabrno

Návštěvu v zábavním vědeckém parku VIDA! si tedy rozhodně nenechte ujít, jde o nezapomenutelný zážitek! Věřte, že na něj budete ještě dlouho vzpomínat a možná se brzy vrátíte, abyste odhalili další záhady a tajemství vědy.

Navštívili jste už tento interaktivní park, nebo se teprve chystáte? Nezapomeňte nám dát vědět, jak jste si návštěvu užili a co vás osobně nejvíce zaujalo.

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook