Geloren - kloubní výživa pro psy

Chcete být blondýnou? Vyberte si ten správný odstín!

10.11.2015
Foto: pinterest.com

Blond byla odjakživa symbolem ženskosti, není tedy divu, že dnes jí podléhá čím dál víc žen. Špinavá, měděná, popelavá či platinová… Se kterou zazáříte vy?

Platinová blond        

Platinový odstín je úplně nejsvětlejší, podobá se až bílé. Docílit tohoto odstínu je poměrně náročné, a proto tedy dochází k nejvýraznějšímu poškození vlasů, ovšem zaleží i na tom, jak tmavé jsou vaše přírodní vlasy. Sluší málokomu, většina žen v něm může působit uměle. Pokud se ale řadíte mezi jarní nebo letní typy, bude na vás vypadat úžasně!

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Světlá blond

Jedná se o jeden z nejsvětlejších odstínů, ale přesto má barevný podklad položený někde mezi bílou a zlatou. Hodí se pro ženy s blond až světle hnědou přírodní barvou vlasů, jinak může působit rušivě.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Zlatá blond

Stalo se vám někdy, že vám blond chytla do zlata, i když neměla? Tento odstín je občas nevyžádaný, pokud ženy touží po studeném. Pokud jste však jarní či podzimní typ, nemusíte se ho bát, naopak může být výhodou. Pro přírodní tmavovlásky je tento odstín tím nejvhodnějším.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Špinavá blond a popelová blond

Tyto odstíny jsou nejpřirozenější, a to až tak, že si vás spousta lidí splete s přírodní blondýnkou. Popelová v sobě nese nádech šedé, a sluší nejvíce letním typům. Stejně jak špinavá, ve které se ale některé ženy tohoto typu mohou ztrácet, záleží však na mnoha aspektech. Takto jemného zesvětlení dosáhnete snadno, zkuste tón v tónu či jemný melír. Tento způsob zesvětlení sluší většině, a navíc ve stáří obličej projasní a ubere mu pár let.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Tip 1:

Získat blond barvu vyžaduje poměrně výrazný zásah do struktury vlasů, proto je nutné jim jednou týdně dopřát masku – ať už domácí, či kupovanou.

Jak na domácí masku?

Olivový olej zahřejte tak, aby měl pokojovou teplotu, a naneste ho na navlhčené vlasy. Čím déle masku necháte působit, tím lépe. Zkusit ji můžete třeba i přes noc, ale klidně bude stačit i půlhodinka. Po masce si vlasy vždy důkladně umyjte šamponem.

Tip 2:

Je to až k nevíře, že z blond vlasů se tak snadno můžou stát vlasy s nádechem do zelena. Viníkem jsou měď či chlór obsažené ve vodě. Problém lze snadno vyřešit citronovou šťávou či rozpuštěným aspirinem.

Tip 3:

Blond vlasy udržujte pomocí Silver šamponů, které se vyrábějí s platinovým až šedým, modrým či dokonce jahodovým nádechem.

Jste přírodní blondýnka, nebo naopak brunetka a o blond hřívě uvažujete?

Karin Petřeková

DOPORUČUJEME

1 komentář

  1. Natália Tirpáková

    13.7.2017 at 12:16

    Pred rokom som si svoje blond vlasy nafarbila na tmavú hnedú. Už párkrát som to oľutovala a vlasy som skúšala prefarbiť, ale vždy neúspešne. Skúšala som dokonca aj sťahovač farby, ale chytilo mi to na oranžovo. Toto som prefarbila na ryšavú a do teraz som bola ako tak spokojná, avšak teraz na leto by som chcela platinovú blond. Neviem ako to docieliť a kaderníkom neverím. Nie je ešte nejaká nie veľmi ničivá metóda?

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook