Geloren - kloubní výživa pro psy

Bylinky, které vás zbaví menstruačních bolestí

19.12.2017
Foto: 123rf.com

Pokud vás během vašich dnů trápí silné bolesti, není potřeba hned sahat po zázračných růžových pilulkách. Máme pro vás několik rad, jak menstruaci přežít jen s pomocí přírodních látek.

Základním problémem chemicky vyrobených tabletek je, že vás vedlejších účinků měsíčků nezbaví, ale jen je utlumí. Proto jste v případě, že trpíte silnými bolestmi, nuceny sáhnout po prášcích až několikrát za den.

Nabízí se zde však i alternativní způsob léčby. Na rozdíl o klasických tablet vám sice bylinky nepomohou okamžitě, na druhou stranu při jejich pravidelném dlouhodobém užívání vás zbaví příčiny bolesti. Na první znatelné výsledky si ale můžete počkat i několik měsíců, záleží na tom, jak rychle se vaše tělo s novou léčbou vyrovná.

Jestliže však během vašich dnů polykáte jeden prášek za druhým, a stejně vás bolest značně omezuje v běžném fungování, měly byste zvážit, zda nenastal čas tyto problémy vyřešit trvalou přírodní léčbou. Společně s námi se podívejte na rostlinky, které vám bolest pomůžou porazit.

Jednou ze zázračných bylinek, která značně zmírňuje menstruační bolesti, je pupalka dvouletá. Aby se vaše obtíže výrazně zmenšily, stačí jedna kapsle denně po dobu sedmi dní před začátkem menstruačního cyklu. Pokud budete pupalku brát dlouhodobě, je vysoce pravděpodobné, že se bolestí zbavíte trvale.

Další z možností, jak porazit menstruační bolesti, je vzít si na pomoc tzv. ženské čaje (prodávají se už namíchané) a kapky. Ty obsahují směs bylin, jako například květy měsíčku, hluchavky a heřmánku, kontryhelovou, kopřivovou a třezalkovou nať a také nať z mochny husí, z dobromysli a z řebříčku. Velmi účinný je i extrakt z natě kokošky, jež se užívá po kapkách.

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Mezi další osvědčené pomocníky pro utišení bolesti a snížení krvácení patří heřmánkový nebo kontryhelový čaj, meduňková koupel a rovněž Bachovy květové esence.

Pokud vám nic z výše jmenovaných nezabírá, zkuste odvar ze šištic chmele otáčivého, jež celkově tělo utlumuje a snižuje bolesti. Na křeče vám může pomoci také čaj ze sušených lístků maliníku obecného, podrážděnost odstraní extrakt kořene šišáku bajkalského, jež se užívá v podobě tablet.

Pozitivně průběh menstruace ovlivňuje i správná životospráva, dostatek pohybu, tekutin a odpočinku, ale i omezení nezdravých potravin jako jsou sladkosti, smažená a tučná jídla.

Jelikož každému pomáhá něco jiného, budete muset samy vyzkoušet, která metoda je pro vás tou nejvhodnější.

V případě, že však během menstruace pociťujete atypické projevy (např. mnohem silnější bolest nebo krvácení, než je u vás obvyklé), okamžitě vyhledejte pomoc svého gynekologa. Mohlo by se jednat o projev onemocnění.

Znáte nějaké „babské rady“, jak utlumit bolest během menstruace? Jaké přírodní metody pomáhají vám? Používáte během svých dnů proti bolesti spíše prášky, nebo se snažíte menstruační bolesti zmírnit pomocí alternativní léčby?

Eva Korytářová

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook