Geloren - kloubní výživa pro psy

Bojujte proti kašli dřív, než vás dostane. Pomůže aromaterapie i solná jeskyně

25.2.2017
Foto: 123rf.com

Ať už ho chytíte od kolegy z kanceláře, v autobuse cestou do práce nebo jednoduše prochladnete, kašel umí pěkně potrápit. Navíc je to neodbytný společník, který se vás bude držet i několik týdnů. Zaručených tipů, jak se ho zbavit koluje nespočet, ne vše ale vždycky zabírá. Jak se ale říká, nejlepší obrana je útok, a v tomto případě to platí dvojnásob. Nedejte kašli šanci vás dostat!

Pokud se mu chcete vyhnout, bez důkladné prevence to nepůjde. Ale nebojte, vůbec nemusí jít o nic drastického. Ty tam jsou doby, kdy nás babičky nutily pít česnekové nebo v lepším případě cibulové „medicíny“. I prevence proti kašli naopak může být velmi příjemná.

Zkuste ji spojit s odpočinkem a začít například aromaterapií. Koupele nebo inhalace vonných olejíčků mohou pomoct pročistit dýchací cesty a tím kašli účinně předcházet. Dobře poslouží také klasická aromalampa, která nechybí skoro v žádné domácnosti.

Zajímavou alternativou může být taky návštěva solné jeskyně. Stačí si sem vzít oblíbenou knížku, zaposlouchat se do uklidňujícího zvuku tekoucí vody a nechat všechny starosti odplout. A ani vám nebude připadat, že vlastě děláte něco pro své zdraví.

Pokud už se vám kašel nevyhne, nezbývá než nasadit léčbu. Asi každý má nějaký svůj domácí recept, na který nedá dopustit. Někdo pravidelně inhaluje, jiní zase spoléhají na léky.

Je pravda, že na kašel často stačíme sami a není potřeba hned utíkat k lékaři. Bez čeho se ale většinou neobejdeme, je vyhřátá peřina a horký čaj. Zásadní je držet se v teple a vyvarovat se velkých výkyvů teplot. Takže jestli i s kašlem musíte do práce, nic nepodceňujte a rozhodně se pořádně oblečte.

Při léčbě kašle pomohou i volně prodejné léčivé přípravky ACC, ať už v podobě šumivých tablet, sirupu nebo tobolek. Je jen na vás, pro kterou formu se rozhodnete.

http://www.sandoz.cz/naeppravky/volnprodejnlky/acc/acc.shtml

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook