Geloren - kloubní výživa pro psy

Boj proti vráskám – kouzelný retinol

6.6.2016
Foto: pinterest.com

Dnes se podíváme na zoubek další kosmetické složce, která nám pomáhá v nekonečném boji proti příznakům stárnutí. V tomto díle si řekneme něco o magickém retinolu. Copak tento zázračný pomocník dokáže a budou jeho účinky patrné?

Retinol je jinak řečeno vitamín A, a spolu s koenzymem Q10 a kyselinou hyaluronovou tvoří velmi oblíbenou kombinaci v krémech proti prvním příznakům stárnutí.

Vitamín A je velmi důležitým antioxidantem a zabraňuje rohovatění buněk, kvůli kterému vaše pleť rychleji podléhá procesu stárnutí. Šupinatá a suchá kůže rozhodně není známkou mladistvosti. Nedostatek tohoto vitamínu se může projevit také sníženou funkcí imunitního systému.

Stejně jako v předešlých případech, vitamín A lze do těla dostat i externě. Hojně se nachází například ve špenátu, melounu, kukuřici nebo meruňkách. K mladšímu vzhledu a krásnější pleti se tedy můžete i projíst, a to poměrně příjemným způsobem.

Co ale dělat v případě, kdy nemáte čas čekat na první výsledky vašeho omlazovacího jídelníčku? Jsou krémy s obsahem retinolu opravdu účinné?

Retinol

Aplikace krémů s obsahem retinolu přímo působí na horní vrstvy kůže a podporuje tvorbu kolagenu a elastinu, které jsou zodpovědné za mladistvý vzhled pleti. Právě díky nim se můžete chlubit plnými konturami obličeje a vypnutou pletí. Také velmi účinně stahuje rozšířené póry. V tomto ohledu je retinol opravdu magickou složkou protivráskové péče. Ovšem pozor! S retinolem není radno si zahrávat, jelikož zvýšená koncentrace může mít až rakovinotvorné účinky!

I přesto se však této látce nemusíte vyhýbat, pleťové krémy jí obsahují bezpečné. Je však nutné počítat i s tím, že retinol je velmi nestabilní látka, která se při kontaktu s vodou a světlem rychle rozkládá. Vždy tyto krémy uchovávejte na temném místě a spotřebujte je dle doporučení výrobce na obalu. Jen tak bude váš krém opravdu fungovat.

Krém Garnier lze zakoupit za 238,-, Sesderma krém lze zakoupit za 929,-

Krém Garnier lze zakoupit za 238,-, Sesderma krém lze zakoupit za 929,-

Krém FlosLek lze zakoupit za 169,-, Lancaster lze zakoupit za 1229,-

Krém FlosLek lze zakoupit za 169,-, Lancaster lze zakoupit za 1229,-

Krém Alcina lze zakoupit za 900,-, Eucerin lze zakoupit za 639,-

Krém Alcina lze zakoupit za 900,-, Eucerin lze zakoupit za 639,-

Krémy s obsahem retinolu jsou opravdu účinní pomocníci v boji proti vráskám. Jsou tedy vhodné, požadujete-li okamžitý efekt. Pokud vás však děsí zdravotní rizika spojená s aplikací, doporučujeme vám zvýšenou konzumaci potravin s obsahem vitamínu A, případně využití krémů s obsahem kyseliny hyaluronové, která se vyznačuje podobnými vlastnostmi.

Kateřina Umová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook