Geloren - kloubní výživa pro psy

Blahodárné účinky polibků

8.7.2017
Foto: 123rf.com

Všimla jste si, že s přibývajícím věkem lidé čím dál tím více šetří polibky? Menší “líbací náruživost” se přitom vyskytuje nejenom u párů, které spolu prožily mnoho dlouhých let, ale i u párů, které jsou spolu sotva rok. Na vině často bývá i fakt, že místo toho, abychom svého milovaného probudily sladkým polibkem, rychle vyskakujeme z postele a veškerou pozornost věnujeme sobě či domácím činnostem.

Vášnivé polibky mají pozitivní vliv na naše zdraví

V průběhu vášnivého líbání dochází ke zvýšené produkci slin, které mají v danou chvíli pozitivní účinek na zubní sklovinu. Milovníci podobných polibků se také nevědomky do jisté míry chrání před infarktem, stabilizují svůj krevní tlak a snižují škodlivý cholesterol v krvi.

Polibky se také považují za výborná antidepresiva

Je známý fakt, že láska produkuje v lidském organismu hormon štěstí – endorfin. Nehledě na to, že polibky zvyšují počet vdechů a výdechů, čímž dochází ke zvýšení přísunu kyslíku do plic.

Dlouhotrvající polibky jsou lékaři vřele doporučovány, jelikož jsou schopny aktivizovat imunitní systém. Při líbání totiž dochází k výrobě protilátek, které jsou povážovány za ochránce našeho zdraví. Slina mimo jiné obsahuje přírodní antibiotikum, které normalizuje kyselost v dutině ústní.

Polibky jsou rovněž bytostně důležité pro ženy, které si přejí zhubnout

Minuta líbání dokáže spálit dvě kalorie a dvojnásobně zvýšit rychlost metabolismu. Odborníci rovněž dokázali, že polibky díky aktivní práci obličejových svalů zabraňují stárnutí kůže. Můžeme tedy mluvit dokonce o jakémsi elixíru mládí.

Není radno odmítat polibky

Dokonce už dvacetisekundový polibek vás může pozitivně naladit na celý den a zabezpečit vám pořádnou dávku adrenalinu. Procítěné líbání vás může i skutečně bavit, a jestliže ho budete vykonávat s opravdovou láskou a chutí, uvidíte že společně s partnerem můžete přijít na určité “vychytávky”, které budou do značné míry okoření váš sexuální život.

No posuďte sama – veškeré výhody, které nám líbání nabíz,í jsou rozhodně přesvědčivé, tak proč se této činnosti neoddávat, jak nejčastěji to půjde?

Míša

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook