Geloren - kloubní výživa pro psy

Blahodárné účinky, které nám přináší SEX

27.5.2017
Foto: 123rf.com

Sex, jak známo, přináší spousty požitků. Jako první vás asi napadne vzájemná blízkost, orgasmus a také nesmíme opomenout velice důležité rozmnožování. Sex ovšem nepřináší jen radost, spousty pozitivních účinků má totiž i na naše zdraví. Lékařští experti dokonce zjistili, že pravidelný sex třikrát týdně vám může prodloužit život až o deset let. A jaké další výhody vám pravidelný sex může přinést?

Odbouráte stres

Pravidelné milování výrazně omezuje vylučování stresových hormonů. Navíc snižuje vysoký krevní tlak u osob, které trpí zvýšeným tlakem právě z důvodu stresu.

Prevence proti rakovině

Podle jedné studie je pravidelná ejakulace velice výraznou prevencí proti rakovině prostaty. Čím je častější, tím je riziko menší.

Budete mít lepší spánek

Po každé námaze přijde uvolnění – a po sexu obzvlášť! Máte tu zdravý lék na nespavost, který je navíc je zdarma.

Zvyšuje inteligenci

Sex také údajně zlepšuje produktivitu mozku, a vy se tak stáváte inteligentnějšími a učení nebo příprava prezentace do firmy pak půjdou mnohem lépe.

Sexem ke krásné postavě

Něco pro ženy. Pravidelný sex je také výborná sportovní aktivita na spalování kalorií. Za půl hodiny sexu spálíte 75 až 100 kcal.

Posilujte imunitu

Pravidelný sex navíc posiluje imunitu a zdraví celkově. Produkují se totiž protilátky, které zabraňují rýmě nebo chřipce.

Kvalitnější spermie

Odborníci dokázali, že častý sex zkvalitňuje sperma. Nejlepších výsledků bylo při testech dosaženo, pokud měl muž sex minimálně dva dny před odběrem. Pokud však měl sex před víc než deseti dny, kvalita spermatu se značně snížila. To je důležitá informace hlavně pro ty, kdo se snaží o početí potomka.

Posílení svalů pánevního dna

Pravidelný sex dokáže účinně posílit svaly pánevního dna, které míváme po porodu (a v období menopauzy) ochablé. Jejich posílení je velice důležité, protože ochablé svaly mohou způsobovat i únik moči. Dají se sice posílit i speciálními cviky, ale není sex mnohem lepší a příjemnější?

Pravidelný sex zvyšuje vaši přitažlivost

Čím více jste sexuálně aktivní, tím větší přitažlivost z vás vyřazuje. Podle odborníků je to hlavně díky vylučování velkého množství feromonů, což jsou zvláštní chemické látky, které zvyšují zájem opačného pohlaví. Pro svůj protějšek jste tak ještě neodolatelnější.

A jak to máte s partnerem vy? Máte sex dostatečně pravidelně, nebo si myslíte, že by to chtělo nějakou změnu? Ať to máte jakkoliv, především je důležité, aby vás sex bavil a každý jste si náležitě užívala. Jedině tak totiž může působit blahodárně na vaši psychiku i zdraví.

Martina Mádlová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook