Geloren - kloubní výživa pro psy

Babské rady a triky – jak se zbavit oparů

27.11.2015
Foto: pinterest.com

Toto virové onemocnění, kosmetický neduh a věc, která nás občas dovede pěkně potrápit, už určitě někdy potkaly každého. Jak se takovému oparu úspěšně bránit a co na něj platí? Podívejte se s námi na ověřené rady a triky a zbavte se oparů jednou provždy!

Co je to opar

Opar je velmi nepříjemné onemocnění, které se projevuje drobnými „puchýřky“ na kůži. Je způsobené viry, které mají schopnost opravdu dlouhou dobu přetrvávat v našem těle.

Kdy vzniká

Opar vzniká například při horečce, po slunění, nachlazení, fyzickém přetížení nebo při menstruaci, kdy je naše tělo také výrazněji zatěžováno.

Jak se projevuje

Nejprve se objeví svědivé a palčivé puchýřky, které postupně praskají a zasychají, čímž po sobě zanechávají opravdu nepěkné stopy, a zbavit se jich často není nic snadného.

Kde se objevuje

Opary se vyskytují na rtu, obličeji, pohlavních orgánech. Objevit se ale může i pásový opar, který je doprovázen silnými bolestmi.

Jak se jej zbavit

Upravte životosprávu

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Pro správné fungování našeho těla je velice důležitý způsob, jakým se stravujeme, a také celkový styl, jakým žijeme. Doplňte vitamín B a vitamín C. Důležitý je také dostatek spánku a odpočinek.

Ocet pomáhá

Oparu se můžete zbavit tak, že jej vysušíte vatovým tamponkem, který si namočíte do bílého octa. Tuto proceduru opakujte třikrát denně. Namočeným tamponkem opatrně poklepejte na postižené místo a ocet vám velmi rychle uleví od bolesti a také zmenší otok.

Bylinkový čaj

Smíchejte 10 gramů meduňky lékařské, kořene pýru plazivého a listu kopřivy. Přidejte asi 7 gramů listu ořešáku. Jednu čajovou lžičku přelijte 200 ml studené vody. Nechte odstát zhruba hodinu až dvě a poté lektvar doveďte k varu. Dvě minuty vařte a poté ještě 15 minut louhujte. Před podáváním sceďte. Tuto směs popíjejte tak třikrát denně a opar by měl velmi brzy zmizet.

Meduňková mast

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Ve vodní lázni rozpusťte 100 gramů čerstvého vepřového sádla a přidejte 5 gramů meduňky. Poté vytáhněte z vody a nechte pět dnů přikryté louhovat, dokud se sádlo nezbarví oranžově. Směs znovu zahřejte ve vodní lázni, až sádlo zkapalní a meduňka klesne ke dnu. Přefiltrujte přes jemný filtr a přelijte do kelímku s víčkem. Skladujete v chladničce.

Chladivý podběl

Listy podbělu lékařského působí příjemně a navíc chladivě. List naklepejte nožem nebo hmoždířem, aby se uvolnila šťáva, a přiložte ho na opar. Po hodině vyměňte.

Zubní pasta

Velmi známá a účinná rada je potírat opar zubní pastou. Nechte pastu na oparu zaschnout a poté opláchněte vlažnou vodou.

Česnek a cibule

Protizánětlivé a léčivé účinky mají také cibule a česnek. Stačí je oloupat a čerstvou šťávou, kterou z nich vymačkáte, opar potírat. Někdy to může trošku štípat, ale účinky se dostaví opravdu brzy.

Citron a med

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Tato dvojice surovin dokáže také velmi účinně bojovat proti oparům. Ovšem používejte buď citron, nebo med. Opar namažte medem a nechte zaschnout. Nechte působit alespoň 20 minut. Poté opláchněte. Citron nakrájejte na plátky a na opar jemně přikládejte. Opět nechte šťávu z citrónu na oparu zaschnout a působit.

Jedlá soda

Do malé mističky si dejte trochu sody a rozmíchejte ji s několika kapkami převařené vody tak, aby vám vznikla hustší kašička. Tu poté namažte na problematické místo a nechte působit. Tento postup opakujte klidně několikrát denně.

Další tipy, jak se zbavit oparu

  • Opar potřete mírně rozředěným droždím. Opar spolu s droždím vyschne a zázračně rychle se uzdraví.
  • Postižené místo ochlazujte ledem. Lze také zmrazit použitý sáček zeleného čaje a pak ho přikládat na opar.
  • Pro zmírnění bolesti u pásového oparu můžete postižené místo polévat silným nálevem ze zeleného čaje.

Trpíte na opary? A jaké řešení je pro vás ideální? Máte nějakou radu, co vám vždycky zaručeně pomůže?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

1 komentář

  1. Yvona Hejduková

    1.12.2015 at 19:01

    to jsou dobré rady a zajímavé někdy to vyzkouším ale já mám vyzkoušenou domácí tinkturu z aloe a ta také funguje

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook