Geloren - kloubní výživa pro psy

Babské rady – 7 tipů a triků pro vaše zdraví

28.6.2017
Foto: 123rf.com

Můžete být svým vlastním doktorem a pomoci si například při začínajícím nachlazení, při kašli, nebo když máte studené nohy. Vyzkoušejte tyto tipy i na svých blízkých, opravdu rychle se jim uleví. Nezapomeňte ale, že s většími zdravotními obtížemi je přeci jen lepší navštívit lékaře.

1) Posilte svou imunitu

Pokud se cítíte slabí a máte pocit, že na vás něco leze, zkuste si na hrudník přiložit láhev s horkou vodou. Položte ji těsně pod hrudní kost, tam se totiž nachází brzlík, který v těle vytváří buňky, jež jsou základem obranných funkcí organismu. Teplem tuto činnost posílíte a uvidíte, že se vám opravdu rychle uleví.

2) Zbavte se studených nohou

Normálně by možná stačilo vzít si teplejší ponožky nebo si dát horkou koupel, ale pokud na studené nohy trpíte opravdu často, zkuste si udělat masáž válečkem. Jezděte s ním po chodidlech po dobu 5 minut. Váleček vám nohy prokrví a navíc vám pomůže natáhnout šlachy a promasírovat svaly, takže se vám bude i lépe chodit.

3) Pročistěte si dutiny

Pokud máte ucpané a zahleněné dutiny, uvařte si jeden brambor ve slupce. Složte si šátek jako širokou čelenku a na něj položte igelit a látkový kapesník. Horký brambor oloupejte, rozmačkejte a položte na kapesník. Nechte působit asi půl hodiny a pak už si užijte jen tu přicházející úlevu.

4) Usněte díky banánu

Zkuste před spaním sníst 1 až 2 banány a zapijte to vlažným mlékem. Banán s mlékem můžete i rozmixovat, skvělého výsledku dosáhnete, pokud do směsi přidáte i kapku rumu. Tento chutný koktejl má opravdu osvědčený účinek. Dejte si ovšem pozor na to, abyste do něj nepřidali cukr – ten zase aktivitu z naopak vyšuje. Oslazený koktejl, například s třtinovým cukrem, vám doplní energii po cvičení.

5) Zbavte se nepříjemného chrápání

Většinou nás chrápáním obtěžují muži, zkuste jim tedy pomoci. Nastrouhejte obyčejné mýdlo a dejte ho do plátěného sáčku. Tento sáček zavěste chrápajícímu na krk nebo jej položte do jeho blízkosti. Říká se totiž, že vůně mýdla chrápání potlačuje. Vyzkoušíte?

6) Aby vás popálení od kopřiv nebolelo

Každý z nás určitě ví, jak nepříjemné je popálení od kopřivy. Říká se sice, že takové popálení blahodárně působí proti revma, ale tento fakt celé proceduře na příjemnosti rozhodně nepřidá. Abyste se bolesti a svědění co nejrychleji zbavili, rozhlédněte se, jestli někde ve svém okolí neuvidíte jitrocel nebo šťovík. Jejich listy potřete postižené místo, bolest okamžitě zmizí.

7) Jak si vytáhnout hluboko vraženou třísku

Někdy se opravdu může stát, že si třísku zarazíte tak hluboko, že nejde vytáhnout ani pinzetou. Zkuste si tedy vzít kousek mýdla a zvlhčit jej vodou. Rozmačkejte ho spolu se špetkou třtinového cukru a touto směsí potřete náplast. Náplast pak přiložte na zraněné místo a nechte přes noc působit. Ráno náplast sundejte – tříska bude venku!

Znáte také nějakou metodu, jak si doma rychle a levně pomoci i bez doktora?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

1 komentář

  1. Iva

    21.5.2018 at 15:02

    Taky mám ráda přípravky od Rosenpharmy hlavně kvůli tomu, že jde o českou firmu.

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook