Geloren - kloubní výživa pro psy

Adventní věnce s pleteninou vás mile překvapí

10.11.2017
Foto: familyholiday.net

Pleteniny frčí! A zdaleka nemáme na mysli jen módní kousky, do nichž se teď všichni s příchodem chladných dnů rádi zahalíme. Do pletenin odíváme stále častěji také interiérové dekorace a bytové doplňky. A protože první adventní neděle je už za dveřmi, nabídneme vám v dnešním článku inspiraci k tomu, jak zahalit do pleteniny i letošní adventní věnce.

Výhodu při výzdobě adventních věnců oblečených do pěkně hřejivých kabátků budou mít ženy a dívky pletařky, které tuto techniku ovládají a baví je. My ostatní ale nemusíme zoufat. Stačí pořídit nějakou šálu ve výprodeji anebo se vzdát některé šály ze svého šatníku a přetvořit ji na působivou předvánoční dekoraci.

Naprosto fantasticky vypadá adventní věnec zahalený do pleteniny, kterému přidáme navíc ještě trendové svíčky, které mají na sobě vyražený pleteninový vzorek.

Foto: s-media-cache-ak0.pinimg.com

Foto: s-media-cache-ak0.pinimg.com

Podle barvy pleteniny nebo, chcete-li, staré šály volíme i ostatní dekorační doplňky. Pro svíčky platí, že by měly být vždy podložené, aby od nich věnec nevzplál. Tento věnec se pyšní okouzlujícími miniaturními lyžemi, které do každého domova přinesou přání šťastných a veselých Vánoc. Okolí svíček je doplněno přiléhavými miniaturními šištičkami a imitací borůvek. Tato dekorace je důkazem toho, že i tlumené barvy mohou působit velmi slavnostně.

Foto: s-media-cache-ak0.pinimg.com

Foto: s-media-cache-ak0.pinimg.com

O každé ze 4 adventních nedělí zapálíte jednu svíčku, a posunete se tak vždy o něco blíže k dlouho očekávanému Štědrému večeru.

Foto: katartik.blog.hu

Foto: katartik.blog.hu

Mnohem veseleji působí pleteninový adventní věnec s přidanou červenou barvou na doplňcích. K zimě a hlavně k Vánocům patří červená barva, stejně tak jako bílá nebo zelená. Červená barva symbolizuje Kristovu krev a zelená je barvou symbolizující Kristovo zrození.

Foto: Deavita.com

Foto: Deavita.com

Věnec je tvořen základem z polystyrenového korpusu. Ale pokud máte doma třeba jen slámový, můžete jej použít také. Slámový základ ale raději nejprve omotejte úzkým dlouhým pruhem krepového papíru stejné barvy, jakou má pletenina. Šálu pak jednoduše položte na korpus, pro lepší manipulaci si ji ke korpusu přišpendlete, věnec otočte vzhůru nohama a šálu sešijte k sobě. Jakmile vrátíte věnec na lícovou stranu zpět, spoj nebude vidět. Na dozdobení použijte jednoduše vyrobené bambulky z pletací příze, sladěné barevně anebo odstínem s ostatními částmi věnce.

Foto: s -media-cache-ak0.pinimg.com

Foto: s -media-cache-ak0.pinimg.com

Velice pěkně vypadají svíčky rozložené na věnci ve skupině 3+1. Svíčku sólistku rozsviťte až na zlatou adventní neděli. Pro větší efekt rozzáření se mohou hodit i zlatavě třpytivé, malé, ozdobné kouličky. Na závěr je věnec doplněn vyřezávanými dřevěnými miniaturami. K upevnění dekoračních prvků na věnec vám skvěle poslouží tavná lepicí pistole.

Foto: pumpkin-paradise.com

Foto: pumpkin-paradise.com

Přírodniny jsou vděčným materiálem ke zdobení vánočních dekorací. Použít můžete cokoli, co jste nashromáždili například při podzimních procházkách lesem: šišky, bukvice, žaludy, mechy, lišejník, miniaturní kousky větviček, plody platanu nebo nasušené šípky, případně sušené plátky ovoce. K těmto zelenkavým svíčkám by se mohlo hodit jako dekorace také sušené kiwi krájené na plátky.

I když si letos třeba nevyrobíte zrovna adventní věnec s pleteninou, ale jakýkoli jiný, přejeme vám, abyste adventní čas prožili ve větším klidu a pohodě, než tomu bylo například v předchozích letech.

Zuzana Bohdalová

DOPORUČUJEME

1 komentář

  1. Bajka

    23.11.2016 at 10:41

    To vypadá suprově.

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook