Geloren - kloubní výživa pro psy

9x inspirace na dokonalou terasu a posezení

11.5.2016
Foto: pinterest.com

Příjemné počasí nás láká k venkovnímu posezení na terase nebo na zahradě. Na některých terasách můžete trávit čas od léta až do podzimu. Inspirujte se zajímavými nápady a tipy, jak vytvořit ideální místo nejen k odpočinku, ale i pro posezení s přáteli.

1) Zapomeňte na drahý zahradní nábytek. Vytvořte stůl i pohodlný gauč k posezení ze starých palet. Poté už stačí jen palety potáhnout látkou a přidat barevné polštářky. Uvidíte, že z takového pohodlí se vám nebude chtít domů.

2) Pokud máte terasu postavenou z dřevěných trámů, které jsou pevné a stabilní, můžete si dovolit upevnit na trám houpačku. Zde se vám bude skvěle číst i přemýšlet. Nezapomeňte ani na dostatek zeleně kolem sebe. Trám můžete navíc využít i k intimnímu osvětlení.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

3) Ideální terasa by měla být zastřešená. Pro příjemnou atmosféru nesmí chybět ani krb, přírodní doplňky, posezení z pařezů a deka nebo přehoz, který doladí celkový dojem. Deka je praktickou a důležitou součástí venkovního posezení, můžete se jí přikrýt nebo si na ni sednout.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

4) Inspirovat se můžete i romantickou terasou ve venkovském stylu. Nebojte se kombinovat kov a dřevo, ale také různé barvy. Polštáře, deky i sedací taburety mohou být i pestrobarevné.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

5) Pokud bydlíte ve městě a máte u svého bytu v přízemí jen malou zahrádku, rozhodně nezoufejte. I tento malý prostor můžete využít jako útulnou terasu. Prostor pak opticky zvětšíte tím, že ho necháte nezastřešený.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

6) Mnohé terasy jsou zasklené, jiné zase obložené dřevem. Skvěle vám poslouží i zatahovací závěsy, které vás sice neochrání před deštěm a větrem, zato před sluncem a prachem ano. Nebojte se ani oblíbené bílé barvy, která v zahradě skvěle vynikne.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

7) Malá terasa může vypadat i takto. Stačí postavit dřevěnou podlahu, klidně i mezi stromy, díky tomu si zajistíte stín. Poté už stačí terasu jen doladit polštářky a můžete se pohodlně posadit.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

8) Pařezy vám poslouží jako židle. Pro jejich větší pohodlnost ušijte barevné podsedáky, které můžete nechat jen volně, nebo je k pařezu přilepit. Tyto přírodní židle pobaví vaše přátele a zajistí jim příjemné posezení.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

9) Krásná terasa u domu může mít kromě dřevěné podlahy také podlahu s kachličkami, upravenou betonovou nebo vysázenou kameny. Nemusíte se bát ani větších přírodních dekorací nebo například starého akvária, ze kterého vytvoříte velkou lampu. Fantazii se meze nekladou a nápaditost se cení.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Jak se vám tyto terasy líbí? A jak vypadá ta vaše vysněná?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

1 komentář

  1. Hanuska

    4.9.2016 at 22:31

    Snad na každé z fotek by se pěkně vyjímal ještě pěkný designový zahradní krb 🙂 Jako inspiraci můžu nahodit tohle http://www.flamen.cz/cz/produkty-rozcestnik/designove-zahradni-krby/ 🙂

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook