Geloren - kloubní výživa pro psy

9 nejstrašidelnějších domů světa

9.1.2016
Dům v Amitville

Chcete se bát? Patříte mezi vášnivé dobrodruhy a milovníky tajemna a rádi byste se vydali poznávat tajemná místa světa? Co takhle prozkoumat nejstrašidelnější domy, ve kterých se duchové procházejí dodnes? Podívejte se s námi na devět domů, ze kterých vás zamrazí… A možná při čtení zjistíte, že v místnosti nejste sami…

Dům v Amityville

Kde se nachází – nachází se na Ocean Avenue, čp. 112, v New Yorku

Co je na něm strašidelného

Tento dům ve dne vypadá jako každý jiný. V noci se pak ale probouzí šepot ve stěnách, v podkoroví se ozývají hlasité rány a často je slyšet pravidelné klepání. Nábytek se jen tak přemisťuje z místa na místo a z pokojů se ozývá dětský smích. Světla prskají a zhasínají.

Co se zde událo

Žil tu frustrovaný muž jménem Ronie de Feo. Zastřelil zde celou svou rodinu – oba rodiče a 4 sourozence. Při vyšetřování svého činu uvedl, že se několikrát pokoušel z domu utéci, ale že ho otec vždy přivedl zpět.

Za výhodnou cenu pak dům koupila rodina Lutzových, ale už za necelý měsíc se odstěhovali – spousty nevysvětlitelných úkazů jim nedaly spát. Na základě rozhovorů s manžely Lutzovými pak byla napsána kniha Horor v Amityville.

Borleyská fara

Borleyská fara

Foto: pinterest.com

Kde se nachází – nacházela se v Anglii v 19. století

Co na ní bylo strašidelného

Tato budova byla vystavěna na místě bývalého benediktinského kláštera. Fara získala opravdu rychle pověst nejstrašidelnějšího domu. Při jedné ze seancí se například médium spojilo s duchem zazděné jeptišky. Jiný duch později předpověděl požár, při kterém budou odkryty jeho ostatky. O rok a den později fara opravdu vyhořela do základů. V popelu byly údajně objeveny ženské kosti a medailonek sv. Ignáce.

Co se zde událo

Prý zde straší duch dívky, která byla svou rodinou poslána do kláštera, protože čekala nemanželské dítě.

Stickney House

Stickney house

Foto: pinterest.com

Kde se nachází – v americkém státě Illinois

Co je na něm strašidelného

Jeden majitel spáchal sebevraždu, další se zbláznil, chvíli v něm nikdo nebydlel a v dnešní době zde sídlí policie. Mnoho zaměstnanců potvrzuje, že zde stále dochází k děsivým a nevysvětlitelným událostem. Podle svědků je zde často slyšet pláč malých dětí a hlasy, které říkají, že smrt je nádherná…

Co se zde událo

George Stickney byl nadšený spiritista a celou stavbu navrhl tak, aby v ní mohl komunikovat s duchy svých zemřelých dětí. Rohy všech místností byly zaoblené tak, aby se zde líbilo duším, a ve druhém patře se pravidelně odehrávaly spiritistické seance.

Prokletý dům Winchesterů

Dům Winchesterů

Foto: pinterest.com

Kde se nachází – v San José, v Kalifornii

Co je na něm strašidelného

Tento dům má pověst velmi zvláštního místa. Říká se, že člověk se tu může ztratit i na několik hodin. Jsou tu dveře, které nikam nevedou, tajné chodby, schodiště vedoucí odnikud ze stropu, propadliště, okna v podlaze, tajné místnosti. Je zde také Modrý pokoj, kde prý probíhaly duchařské seance. A turisté dodnes tvrdí, že během prohlídky zažívali velmi nepříjemné stavy.

Co se zde událo

Dům Winchesterů nechala postavit Sarah Winchesterová. Tato žena přišla o dceru i manžela a tvrdila, že celý rod Winchesterů je prokletý. Na ochranu proti duchům tedy nechala postavit dům jako bludiště, které mělo temné síly mást a ji chránit před jejich útoky.

Dům na Berkeley Square

Berkeley square

Foto: pinterest.com

Kde se nachází – v Londýně na Berkeley Square č.50

Co je na něm strašidelného

Jedná se o nejstrašidelnější dům v Londýně. Podivné zvuky se prý ozývají z místností v nejvyšším patře domu. Hosté zde mohou vidět tajemné stíny a slyšet neznámé hlasy. K tomuto domu se váže několik příběhů jeho nešťastných obyvatel. Muž posedlý šílenstvím, nešťastná dívka, která byla zneužívána strýcem a skočila zde z okna…

Co se zde událo

Na náměstí stojí od poloviny 18. století a bydlel v něm předseda vlády George Canning. Ten zemřel v roce 1827 a po něm se do domu nastěhovala postarší dáma Honory Curzonová. Žila tu až do svých devadesátin a zřejmě se věnovala duchaření. Říká se, že zde zůstal nejen její duch, ale i další přízraky minulých obyvatel.

Dům rodiny McRavenů

Mcraven House

Foto: pinterest.com

Kde se nachází – v Mississippi, v Americe

Co je na něm strašidelného

Tento dům má opravdu bohatou historii záhadných úmrtí. Jeden z bývalých majitelů zde měl násilně zemřít rukou vojáků, stejně jako jeho manželka a děti. Podle legendy nikdy nenašli klid a stále bloudí po chodbách…

Dům z hororu Noční můra v Elm street

Noční můra v Elm street

Foto: pinterest.com

Kde se nachází – na North Genese Avenue v Los Angeles

Co je na něm strašidelného

O tomto domě se říká, že od té doby, kdy se zde natáčel známý horor, tu opravdu straší. Jsou tu slyšet kroky, nevysvětlitelné zvuky a ozývají se i výkřiky a hlasy.

Budova Dakota

Budova Dakota

Foto: pinterest.com

Kde se nachází – v New Yorku

Co je na něm strašidelného

Toto místo, kde zemřel zpěvák John Lennon, bylo opředeno pověstmi mnohem dříve, než si jej slavný John s Yoko vybrali za svůj domov. I sám Lennon prý prohlásil, že v budově viděl ducha brečící ženy. Podle současných nájemníků straší v domě dodnes.

Sídlo rodiny Allynů

Kde se nachází – ve Wisconsinu, v Americe

Allyn house

Foto: pinterest.com

Co je na něm strašidelného

V domě z konce devatenáctého století zemřel jeho majitel pan Allyn při čtení dopisů ve svém křesle. Od té doby se prý listy knih v tomto místě samy otáčejí. Prý je také občas slyšet, jak pan Allyn na své dopisy stále odpovídá.

Navštívili byste některé z těchto míst, nebo se jim raději obloukem vyhnete?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook