Geloren - kloubní výživa pro psy

8 tipů pro dokonalé vlny

17.5.2017
Foto:  palms-to-pines.com

Léto se blíží a s ním i čas strávený u vody. Ať už se chystáte k místnímu rybníku, nebo hodláte oslňovat davy na Francouzské riviéře, neuškodí si připomenout, jak vykouzlit dokonalé plážové vlny.

Plážové vlny patří mezi každoroční stálice, se kterými zkrátka nelze šlápnout vedle. Jsou stejně klasické jako rudá rtěnka ve vaší kosmetické taštičce nebo malé černé ve vaší skříni. Málokterá však opravdu ví, jak své vlasy upravit tak, aby nepřipomínaly spíše frenetický pokus o dokonalý účes.

Přiznejme si, že většina z nás nedisponuje takovou úrovní kadeřnických schopností, aby se výše uvedený scénář nenaplnil a vy jste si netrhla spíše ostudu.

Nemusíte mít však strach – s našimi 8 tipy kro krásu už si hravě poradíte!

1. Inspirujte se na správném místě

Jak takové opravdové plážové vlny vlastně vypadají? Pokud si tuto otázku kladete i vy, pak je namístě vám doporučit inspiraci u andílků Victoria‘s Secret.

Obecně však platí, že plážové vlny jsou od těch běžných méně definované a méně upravené. Takže – odložte kulmy a natáčky, které vám na hlavě vytvoří celou řadu zcela identických vln.

2. Vyberte si komplice

V dnešní době se kadeřnické značky předhánějí v tom, která na trh přijde s inovativnější recepturou slaného spreje na vlasy. Znáte ten pocit, kdy vám vlasy po koupání v moři hezky drží? Může za to právě sůl obsažená ve vodě. Pokud však chcete na vlasy aplikovat přímo slanou vodu, dbejte na to, že slaná voda, ještě ve spojení se silným slunečním zářením, vlasy poškozuje. Také počítejte s tím, že vám sůl vyžere barvu z barvených vlasů. Spreje jsou tedy jasná a šetrnější volba.

3. Správný střih

Je obecně známo, že kratší a prostříhané vlasy se vlní mnohem lépe než vlasy dlouhé a těžké. Pokud tedy toužíte po plážovém looku, pak zvažte, zda na léto nezměníte sestřih. Ušetříte si tak velkou spoustu námahy.

4. S kulmou opatrně

Kulma je při tvorbě plážového looku přípustná jen v omezeném množství případů. Pokud si chcete práci ulehčit, nikdy netočte celé prameny vlasů. Věnujte se spíše partiím kolem obličeje a konečkům vlasů. Čím méně upravené a pravidelné vlny, tím lépe.

5. Zahlaďte stopy

Pokud se stane, že i přes veškerou snahu si připadáte jako malý pudlík, nezoufejte. Nic, co by nedokázal spravit kartáč a dostatečné rozčesání.

6. Důležitá je fixace

Vaše vlasy budou mnohem lépe držet a budou i lépe strukturované, pokud do nich zapracujete tužidlo.

7. Fixace přirozeně vlnitých vlasů

Pokud jsou vaše vlasy od přírody vlnité, pak jediné, co potřebujete, je ta správná fixace. V tomto případě můžete vlasy obohatit dávkou tužidla a laku na vlasy, do toho správného, divokého komba. Pokud chcete podpořit přirozené vlnění, sáhněte po slaném spreji stejně jako vaše rovnovlasé kolegyně.

8. Styling

V tomto případě platí – čím méně upraveno, tím lépe.

Převzato z článku: http://www.harpersbazaar.com/beauty/hair/advice/g2061/beachy-waves-hairstyle/

A co vy? Máte ráda plážové vlny?

Kateřina Umová

DOPORUČUJEME

1 komentář

  1. Pingback: Jaké účinky na naše tělo má mořská voda? | Království žen

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook