Geloren - kloubní výživa pro psy

8 tipů na dekorace s vůní dálek a moře

27.7.2016
Foto: pinterest.com

Vrátili jste se z dovolené a už teď vám chybí moře a krásné pláže? Přeneste si kousek letní atmosféry i do svého bydlení. Rychle a jednoduše si můžete vyrobit dekorace, které vám letní dovolenou připomenou, takže se i doma budete cítit jako u moře.

1) Na dveře si můžete vyrobit a pověsit tento jednoduchý letní věnec. Stačí ze suchých větviček umotat věnec a pomocí tavné pistole na něj připevnit mušle, kamínky od moře a další dekorace, které vám připomenou moře a letní dovolenou.

2) Zajímavou dekorací je i obyčejná skleněná láhev, do níž nasypete písek z pláže. Poté přidejte pár mušlí a láhev omotejte bavlnkami v námořnických barvách. Krásnou dekoraci podtrhne kotva, která atmosféru moře ještě umocní.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

3) Rychle a jednoduše vyrobíte také dekorace v podobě mořských medúz. Klidně do tvoření zapojte i děti. Stačí, když pomocí tavné pistole ozdobíte obrácené košíčky na muffiny. Poté přidejte dekorace z papíru a kousky záclon. Připojte šňůrku a dekoraci pověste na terasu nebo na zahradu.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

4) Příjemným připomenutím léta jsou i mořské svícny. V bazaru nebo na bleším trhu kupte sklenice. Ty dozdobte kouskem lýka a na něj pomocí tavné pistole nalepte mušle a další mořské dekorace. Takový svícen je i krásným dárkem.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

5) Pokud se vám u moře poštěstilo a našli jste větší množství mušlí, nenechávejte je jen tak ležet. Vytvořte z nich dekoraci v podobě písmenka, kterým vyzdobíte třeba dětský pokoj. Stejným způsobem se však dá ozdobit i domovní číslo. Opět použijte tavnou pistoli a za okamžik máte jednoduchou, ale elegantní dekoraci hotovou.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

6) Skvělým dárkem pro blízké, ale také velmi originální dekorací je láhev, do které nedáte jen písek od moře, ale také fotky a různé vzpomínkové předměty. Tato láhev vám může dovolenou připomínat celý rok. Umístěte ji například na krb nebo na dobře viditelnou poličku.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

7) Pokud jste u moře našli hlavně velké mušle, vytvořte si z nich mořské květináče. Opět použijte tavnou pistoli a oblepte jí staré keramické květináče. Do těchto květináčů pak můžete nasadit například sukulenty nebo i jiné rostlinky. Květináče vám krásně ozdobí byt, ale klidně i balkón.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

8) Poslední oblíbenou dekorací je zvonkohra. Zapomeňte na obyčejné bambusové zvonkohry a vyrobte si vlastní z mušlí. Do mušlí opatrně vytvořte malé dírky, buď hřebíčkem a kladivem, nebo vrtačkou. Klidně poproste o pomoc svého partnera. Takto upravené mušle už jen navažte na provázky a máte hotovo.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Jak se vám tyto dekorace líbí? Máte další tipy, jak si zútulnit bydlení?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook