Geloren - kloubní výživa pro psy

8 tipů, jak se po ránu nastartovat

19.11.2015
Foto: 123rf.com

Víte, jaká je nejhorší část dne? Ano, je to ráno! Také se vám často stává, že ani nechcete vstávat z postele, a když už vstanete, jste celý den rozlámaní a unavení? Podívejte se s námi na pár drobných změn a triků, které vám start do nového dne ulehčí!

1) Neponocujte

Stanovte si čas, kdy budete chodit spát. A tento čas dodržujte. Uléhejte do postele tak, abyste do ranního budíčku naspali alespoň sedm hodin. Toto pravidlo dodržujte i o víkendu nebo v čase dovolené. Tělo si na určitý rytmus zvykne a bude vědět, kdy se může naplno oddat odpočinku.

2) Dopřejte si kvalitní spánek

Zhasněte světla, vypněte televizi a dopřejte si opravdu kvalitní spánek. Vyberte si také správnou matraci a polštář. Nenoste si do postele ani jídlo, ani práci. Nechte ložnici místem, kde budete opravdu jen odpočívat. Kvalitní spánek vám zaručí, že budete zářit celý den. Tipy, jak si zajistit kvalitní spánek, můžete nalézt i zde: http://kralovstvizen.cz/neni-nad-zdravy-spanek/

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

3) Vstávejte za světla

Mnozí musí bohužel vstávat i za tmy – zejména v zimě je nás takových spousta. Pokud je to ale možné, na noc si nezatahujte závěsy ani žaluzie a nechte se probudit ranním sluncem. Ideální je také čerstvý vzduch, po ránu si tedy klidně otevřete okna a naberte novou energii na celý den.

4) Těšte se na snídani

Není nic lepšího, než když si večer nachystáte snídani – už dopředu se na ni můžete těšit. Dopřejte si třeba obložený talíř s různými druhy sýrů a zeleniny. Můžete si také vychutnat ovesnou kaši. Stačí, když večer ovesné vločky zalijete mlékem a dáte do lednice. Ráno je pak můžete dochutit marmeládou, oříšky nebo čerstvým ovocem.

5) Dopřejte si rozcvičku

Není nad ranní běhání se psem, který se ne a ne vyvenčit. Ale věřte, že každý ranní pohyb vás rozproudí a dodá vám potřebnou energii. Můžete vyzkoušet také jogínský pozdrav Slunci, který vás zároveň pozitivně naladí, a i náročný den tak zvládnete s přehledem.

Jestli si s tímto cvikem nevíte rady, přečtěte si starší článek od naší redaktorky žijící v Turecku, která si za rok užije sluníčka opravdu hodně: http://kralovstvizen.cz/pozdrav-slunci/

6) Příjemná sprcha

Věděli jste, že při kontaktu studené vody a pokožky dochází k uvolňování endorfinů v těle? To má za následek nástup pozitivních emocí, které ráno opravdu potřebujete. Můžete se začít otužovat pomaleji a nejdříve si dopřávat alespoň týden vlažnou sprchu. Poté postupně přecházejte na vodu studenější – budete mile překvapeni!

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

7) Méně kávy = více energie

I když si myslíte, že vás káva nabudí a dodá vám energii, opak je pravdou. Káva s obsahem kofeinu vám vytváří nepříjemnou závislost, může se tedy stát, že bez kávy nebudete mít vůbec žádnou energii. Dopřejte si po ránu raději sklenici teplé vody s trochou citrónové šťávy. Teplá voda nebude pro váš organismus takovým šokem a vláknina spolu se zásaditostí citrónu vás pomůže opravdu nastartovat.

8) Vstávejte v pohodě a ne ve stresu

Snažte se nezaspat, takže vstávejte na první zazvonění budíku (já vím, že je to těžké!). Dopřejte si ráno tolik času, kolik potřebujete. Klidně vstaňte dřív a užijte si ranní očistu v koupelně nebo si běžte zaběhat. Všechno, co ráno uděláte, vám dodá energii na celý den, tak příjemné ranní vstávání nepodceňujte.

Další tipy, jak se po ránu nastartovat

  • Pokud máte pocit, že citrón nezabírá, vyzkoušejte dvě lžičky jablečného octa, který také rozpustíte v teplé vodě.
  • Snídejte do půl hodiny až hodiny po probuzení.
  • Ke snídani si dopřejte nejlépe zelený čaj, který je úžasným antioxidantem a zvyšuje metabolismus tuků.
  • Snídaně by měla být pestrá. Inspirujte se sladkou variantou – obilná kaše, celozrnné pečivo s lučinou a kvalitní marmeládou, ovocný salát s jogurtem a semínky či oříšky, ovesné lívance s ovocem a tvarohem, smoothie koktejly, domácí müsli s jogurtem… A také slanou variantou – celozrnné pečivo s lučinou a zeleninou, celozrnné pečivo s tvarohovou pomazánkou a zeleninou a další varianty obloženého pečiva, míchaná vejce s celozrnným pečivem, omeleta se zeleninou nebo i jinak upravená vajíčka…

Pozdrav Slunci můžete navíc zhlédnout a naučit se zde:

 

Máte problémy se vstáváním, nebo jste ráno naopak jako rybičky? A jaká je vaše oblíbená snídaně?

 

Michaela Michalíková

 

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook