Geloren - kloubní výživa pro psy

8 tipů jak na oteklé nohy

25.6.2016
Foto: pinterest.cz

Oteklé nohy netrápí jen ženy v těhotenství nebo lidi s nadváhou. Tento problém může v létě a v horku potrápit každého z nás. Podívejte se na rady, které vám pomohou se oteklých nohou rychle a účinně zbavit.

Kdy nohy nejvíce otékají

Kromě výše zmíněného těhotenství a nadváhy nohy otékají i v horku. Kromě teplého počasí za to může těsná obuv, dlouhé cesty, kdy si nemůžete protáhnout nohy nebo se projít, a také dlouhá a náročná chůze nebo stání.

Jak se zbavit otoků

1) Nohy klidně na stůl

Pokud vám nohy otekly vlivem horka, dejte si je na chvíli nahoru. Položte je například na polštář, který je výš než vaše hlava, nebo pokud sedíte na židli, dejte nohy na pár minut na stůl nebo na taburet.

2) Nutná procházka

Pokud vám nohy otékají vsedě nebo vleže, zkuste se u každé činnosti, kterou děláte pravidelně, například při sezení, po 15 minutách vždy projít. Můžete si udělat i pár dřepů anebo nohy protáhnout.

3) Cviky vestoje

Jestliže vás nohy bolí, pokud často a dlouho stojíte, zkuste si i vestoje zacvičit. Postavte se na špičky, zatněte břicho a stáhněte všechny svaly. Několikrát se takto na špičkách zhoupněte a váhu přeneste i na paty.

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

4) Voda nad zlato

Nezapomeňte dodržovat pitný režim. Mnoho z nás zapomíná na čistou vodu a své tělo zbytečně zahlcuje slazenými limonádami. Vyhněte se kávě a alkoholu a dopřejte si alespoň 2 litry čisté vody denně.

5) Správné potraviny

Z potravin, které nám pomohou od otoků nohou, je důležité zmínit hlavně pohanku, jáhly a kuskus. Mimo jiné má skvělý účinek i ovoce a ovocné džusy s vysokým procentem ovocné složky. V létě si pak dopřejte ananas, meloun nebo jahody a lesní ovoce.

6) Uvolňující masáže a alternativní léčba

Velkým pomocníkem proti otokům jsou masáže. Vyzkoušet můžete lymfatické, ale také manuální masáže. Vhodná je i akupresura a reflexní terapie. Nebojte se ani alternativních způsobů léčby, které vám uleví mnohdy rychleji než přípravky z lékárny.

7) Síla bylin

Pokud máte oteklé nohy i v oblasti lýtka, může to být vlivem zadržování vody. Vyzkoušejte tedy bylinnou směs, která by vám měla ulevit. Smíchejte jitrocel, pampelišky a kopřivy. Od každé bylinky dejte tři lžíce rostlin a přidejte litr a půl vody. Nechte alespoň 15 minut odstát a přeceďte. Tuto směs pak pijte alespoň třikrát denně a do týdne by se vám mělo viditelně ulevit.

8) Mazací směs

Velkým pomocníkem je také kostivalový kořen. Stačí, když jej umyjete, oloupete a nakrájíte na tenká kolečka. Ty naložte do čisté sklenice a zalijte Alpou francovkou nebo vodkou. Poté sklenici uzavřete a nechte týden odstát na teplém místě. Po týdnu slijte a oteklé nohy touto směsí masírujte.

Co vám pomáhá na oteklé nohy?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook