Geloren - kloubní výživa pro psy

7 věcí, které mohou za nevěru

8.11.2017
Foto: pixabay.com

Nejvyšším zákonem, na jehož základě již od pradávna fungovala manželství, byla věrnost. Nehledě na to, že dodržování věrnosti patří k těm nejvyšším morálním hodnotám, její nedodržování bezesporu zapříčiňuje ty nejčastější a zároveň i nejbolestivější manželské problémy.

Nehledě na tok času, pojmy jako je „věrnost“ a „nevěra“ v žádném případě neztratily na své aktuálnosti. Věrnost a důvěra se totiž řadí k neodmyslitelným složkám a základním pilířům partnerských a zejména manželských vztahů. Kde se tedy nevěra, ten strašák všech vztahů, bere?

Nová láska

Tento typ nevěry bývá charakteristický pro manželství, kde byla láska již od samého začátku nevýznamnou složkou. To se týká zejména striktně racionálních či vynucených manželství založených na výhodě, tradicích, strachu ze samoty atd.

 Msta

Oko za oko, zub za zub. Ano, přesně tak – řada nevěr je chápaná čistě jako nástroj msty, kdy manželé potřebují cítit zadostiučinění vůči své nevěrné polovičce. Mají totiž mylný pocit, že díky tomu mohou obnovit svou pošlapanou sebeúctu.

 „Pohádaná“ láska

Nevěra často vzniká jako odezva velkých partnerských konfliktů, při kterých dochází k těžkému nedorozumění.

Touha po novém milostném dobrodružství

Tento typ nevěry vzniká zejména v důsledku vyhasnutí lásky. V případě, kdy pár odmítá pěstovat svůj vzájemný vztah, který kvůli jejich nezájmu pomalu, ale jistě chřadne, partneři mají tendenci hledat nová sexuální dobrodružství. Touha po vášni se stává silnější, než jsou oni sami.

Kompenzace

Tento typ nevěry vzniká z velmi prostého důvodu, a sice kvůli nedostatku milostných momentů. Mezi partnery vzniká velký sexuální deficit, který může být zapříčiněn nenadále dlouhým odloučením partnerů, vážným onemocněním jednoho z nich atd.

Totální rozpad rodiny

V daném případě je nevěra chápaná jako zakládání nové rodiny, kdy předešlá rodina z vážných a nenapravitelných důvodů prakticky přestala existovat.

Náhodná nevěra

Tato nevěra bývá charakteristická svou nepravidelností a neplánovaností. Často bývá vyprovokována danými okolnostmi (alkohol, naléhavost daného milence/milenky atd.).

Máte sama zkušenosti s nevěrou? Dokázali jste posléze ve svém vztahu obnovit  ztracenou důvěru?

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook