Geloren - kloubní výživa pro psy

7 radostí, kterých by si žena měla užívat co nejvíce, než si pořídí děti

4.1.2017
Foto: 123rf.com

Je jedno, jestli jste právě single anebo zadaná, ale jednoho krásného dne přijdete alespoň dočasně o svobody a možnosti, které právě máte. Co chybí ženám s malými dětmi nejvíce a co matky potichu závidí svým bezdětným kamarádkám?

1. Cestování

Samozřejmě, že s malými dětmi nepřestanete cestovat, jen se změní typ výletů, dovolených i výběr lokalit. Proto vřele doporučuji cestovat. Je jedno, zda vás více baví prodloužené víkendy ve světových metropolích, nebo čtrnáctidenní polehávání na pláži a propařené noci, ale cestujte. Cestujte sama, s kamarádkou, s partnerem, s rodiči, jeďte k moři, na hory nebo na poznávací pobyt. Je to jedno, ale bavte se, poznávejte nová místa a lidi. Jednak získáte rozhled a nadhled, jednak se o sebe naučíte postarat i v obtížnějších situacích, protože cestování není vždy zcela komfortní a může vás přivést na různá místa a do zvláštních situací. A v případě poznávacích pobytů budete na mateřské vzpomínat, jakým jste žila bohatým intelektuálním a kulturním životem.

2. Zábava a kultura

Chodíte ráda do kina nebo divadla? Navštěvujete muzea, galerie nebo festivaly? Anebo jste prostě jen společenská a ráda se setkáváte s přáteli, ať už při společných grilováních nebo návštěvách? Choďte na všechny akce, které vás jen trochu zaujmou, navštěvujte výstavy, snězte v kině dvě kila popcornu a dejte si klidně celodenní televizní maraton oblíbeného seriálu. Samozřejmě, že i tady platí, že i s dětmi je možné podnikat téměř vše, ale věřte, že půlku těch věcí alespoň na čas opustíte a u druhé poloviny pozměníte cílovou skupinu.

3. Jídlo

A když už jsem zmínila jídlo… Máte ráda tatarský biftek, hermelín nebo sushi? Jezte a pijte, na co máte chuť, protože v těhotenství vám možná půlka věcí nebude po chuti jen tak od pohledu a tu druhou vám budou zakazovat lékaři, okolní matky anebo kolemjdoucí. Jenže po 9 měsících není konec, pak přijde období kojení a z 9 měsíců jsou najednou 2 roky bez „tataráku“ a to je pro jeho milovnice opravdu dlouhá doba. To samé platí o alkoholu. Samozřejmě, že sklenička vína ve vyšším stupni těhotenství nebo při kojení nevadí, ale po 2 letech abstinence vám bude stačit právě ta jedna sklenička (maximálně dvě) k tomu, abyste byla „pod obraz“. Jezte a pijte, na co máte chuť – dokud vám to chutná a nemusíte na nikoho brát ohled.

4. Oblečení

Noste odvážné věci, a pokud se na to cítíte, choďte klidně bez podprsenky. Kupte si naprosto dokonalé šaty a boty na podpatku a noste je, jak jen budete moci. Nešetřete si šaty na později. Buď vám nebudou anebo v nich nebude možné kojit. A může se vám stát, že po porodu půlku bot už nikdy neobujete. Ono je možná neobujete už od poloviny těhotenství. A nejde jen o sexy kousky oblečení, jde o oblečení všeobecně. Existuje období maminky malých dětí, v němž je opravdu velký problém vydržet alespoň hodinu v čistém oblečení. Pokud jí totiž někde nedohoní malé upatlané prstíky, zaručeně se zmaže při skládání kočárku do kufru auta. Užijte si tedy tu volnost, kdy můžete nosit cokoliv, kdykoliv a kamkoliv.

4. Spánek

Co vám bude maminka od malých dětí závidět snad úplně nejvíc? Nepřerušovaný spánek! Spěte! Spěte v kuse! Spěte třeba do dvou odpoledne a pak zbytek dne klidně jen proválejte v posteli. Nic lepšího se vám nemůže stát. Přijde totiž doba, kdy budete vstávat třeba 5x za noc. A když to bude jen dvakrát, budete o tom vypravovat kamarádkám jako o super noci. A to nemluvím o tom probouzení se při každém zakašlání nebo zamručení a napjatém poslouchání v tichu noci, zda z toho něco bude, anebo se bude dál spát. Prostě spěte, co to dá. Zaprvé vám to bude slušet a zadruhé na to jednou budete závistivě vzpomínat.

5. Samota

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Nebo to můžeme nazvat čas pro sebe samu. Ukořistěte si zcela sobecky čas, kdy se budete věnovat jen sama sobě. Ať už to pro vás obnáší návštěvu kadeřníka, fitka, procházku parkem, návštěvu kavárny, kdy si tam jen pijete kávu a čtete knihu nebo koukáte na dění kolem sebe. Prostě ta chvíle, kdy jste jen sama se sebou, se svými myšlenkami a plány. Ty chvíle se pro vás jednou stanou velkou vzácností. A to nemluvím o samotě při vykonávání potřeby na toaletě nebo při koupeli. Není nad to, když vás při sprchování pozorují dva páry dětských očí, přičemž jedno dítě pláče, že chce do náruče a druhé se neustále dokola ptá: „A mami, co to děláš? Ty se sprchuješ? Já se taky sprchuju!“ Užijte si samotu, na čas o ni přijdete.

6. Uklizený byt

Užijte si skutečnost, že když uklidíte byt, zůstane uklizený, dokud si v něm vy sama nebo váš partner zase neuděláte nepořádek. Není nic zoufalejšího, než když ještě nemáte ani setřenou podlahu a děti už mají opět rozsypanou půlku stavebnice po celém obyváku. Užijte si čisté zrcadlo a umyvadlo, gauč s vyrovnanými polštářky, květiny postavené na podlaze a okrasné vázy a porcelánové sošky ve výšce do půl metru od podlahy. Prostě užijte si své designové bydlení s bílou pohovkou a spoustou dekorací. Jednou vám budou bytovou dekoraci dělat lego a plyšáci.

7. Ticho

Ticho asi neoceníte opravdu až do doby, kdy o něj přijdete. Žádná přemíra hluku z bezdětného období snad ani neexistuje. Možná ta potřeba přichází až s věkem nebo přílišnou únavou. Nicméně ticho, při němž nehrozí pomalované zdi nebo rozstříhané šály, je naprosto úžasná záležitost. A jednou, jednou si ho opravdu vychutnáte.

Doufám, že vás tento článek příliš nevyděsil. Ono to mateřství přináší milion a jednu radost, které tyto chybějící věci přebijí. Účelem bylo především poukázat na samozřejmé věci ve vašem životě, které jednou tak samozřejmými nebudou. Máte možnost dosyta se jich nabažit. Užívejte si je! Já vám budu tiše závidět…

Čeho si ve svém životě nejvíc vážíte? Jak trávíte chvíle, které máte sama pro sebe?

Anna Matějová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook