Geloren - kloubní výživa pro psy

7 rad, jak bojovat proti komárům a jejich štípancům

30.6.2017
Foto: thegardenglove.stfi.re

V letním období na nás čekají krásné chvíle strávené venku, a to ať už při sportování, cestování nebo posezení u vína. Vše má však svá úskalí. V letních měsících nás mohou sužovat otravní komáři, kteří jsou k večeru snad všudypřítomní. Pokud vás stihnou poštípat, pak jistě víte, jak nepříjemné tyto štípance jsou. V dnešním článku vám proto dáme sedm rad, jak se jim bránit i jak léčit jejich následky.

Sítě a moskytiéry

Rádi byste si večer otevřeli okno kvůli přílišnému horku v bytě, ale kvůli komárům to zkrátka nejde? Pak si do oken či dveří na balkon pořiďte sítě, které dovnitř nepustí žádného vetřelce. Zkusit můžete také moskytiéry natažené okolo postele.

Repelenty

Na noc můžete používat i speciální repelenty, které neškodí vašemu zdraví. Využít můžete odpařovače do zásuvky, speciální chemické nebo ultrazvukové repelenty či spirály proti hmyzu. Pokud byste rádi sáhli po přírodních produktech, zkuste tea tree olej.

Vitamin B

Už naše babičky dobře věděly, že komáry odhání vitamin B. Můžete jej každý den brát ve formě tabletek nebo přidejte do jídelníčku potraviny bohaté na vitamin B, jako jsou ananas, arašídy, sýry, celozrnné obiloviny, hrozny nebo kvasnice. Díky vitaminu B má lidský pot jiné složení, které komáry tolik neláká.

Co na štípance

Pokud se komárovi podařilo vás poštípat, pak použijte citron nebo cibuli. Stačí rozkrojit napůl a potírat. Pomoci může i rozdrcená petrželová nať, obklad z octa, tvarohu nebo bílého jogurtu, výtažek z měsíčku lékařského, levandulový olej, gel z listů aloe vera, jitrocelová šťáva, rajče nebo listy černého rybízu. Dobrým pomocníkem bude i kostka ledu, která zpomaluje šíření komářího jedu dál do těla.

Domácí repelent

Nechcete používat chemické repelenty? Pak si jeden přírodní repelent můžete vyrobit doma. Do lahvičky francovky dejte vylouhovat lžičku hřebíčku a nechte týden odstát. Tento výluh pak používejte na mazání proti komářím štípnutím. Komáry tento roztok odpuzuje, takže vám dají pokoj.

Květiny

Proti komárům můžete bojovat i květinami, které si vysadíte za okno. Nejlépe komáry odpuzují pelyněk nebo afrikány.

Lékařská pomoc

Pokud se váš štípanec zvětšil do velikosti dvou bříšek prstů, pak neužívejte velké množství léků nebo krémů, ale ihned vyhledejte lékařskou pomoc, jelikož máte pravděpodobně alergickou reakci na komáří jed.

Znáte i vy nějaké speciální triky, jak se zbavit komárů a jejich štípnutí?

Tereza Obořilová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook