Geloren - kloubní výživa pro psy

7 nejlepších triků proti stárnutí

31.7.2017
Foto: 123rf.com

Říká se, že člověk je tak starý, jak se sám cítí, a i okolí ho pak dle toho bere. A na tom něco rozhodně bude! Ovšem i mimo odvětví medicíny a kosmetiky, které kráčejí mílovými kroky kupředu, existuje ještě pár triků, které dokážou stárnutí neuvěřitelně zpomalit. Mezi ty nejosvědčenější triky patří tyto:

1) Správná strava

Strava je pro tělo velmi důležitá. Každé tělo potřebuje dostatečné množství vitamínů. Mezi nejlépe dostupné a velmi vhodné k boji proti stárnutí rozhodně patří ovoce a zelenina. Konkrétně pak rajčata, česnek a celer. Proti stárnutí pak zázračně fungují i mléčné výrobky. Strava by měla být především vyvážená a pestrá. Nejlepší je výrazně omezit či úplně vynechat smažené jídlo, sladkosti a bílé pečivo.

2) Dostatek vody

Pleť i kůže potřebují také dostatečné množství vody. Je tedy na místě dodržovat pitný režim a zaměřit se také na to, co člověk pije. Ideálním pomocníkem je voda, čaje a také čerstvé zeleninové nebo ovocné šťávy.

3) Smích

Smích léčí a funguje to i v otázce stárnutí. U lidí, kteří se v životě více smějí a méně si dělají starosti, je také méně viditelných vrásek. Smích si tedy naordinujte denně. A klidně i víckrát!

4) Zážitky

Člověk by se neměl nikdy nudit. Zážitky, které člověka obohatí, mu také pomůžou se zachováním mladého těla i ducha. Nebraňte se žádným činnostem, na které máte náladu, a rozhodně se neomezujte kvůli věku. Zvládnete všechno, na co si troufnete. Tancujte, jezděte na koni, choďte na túry – hlavně žijte aktivně!

5) Prostředí

V dnešní době je těžké vybrat si prostředí, ve kterém bude člověk žít, protože všechny možnosti mají svá pro a proti. Ale pokud volíte mezi městem a přírodou, snažte se vždy přiklánět spíše k přírodě. Nejenže působí pozitivně na psychiku člověka, ale pobyt v přírodě se projeví i po fyzické stránce. Sekání dřeva, sbírání bylinek i aktivní zahradničení se vám velmi rychle odmění ztrátou nadbytečných kilogramů.

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

6) Cvičení

Už jste někdy slyšeli o obličejové józe? Při každodenním opakování se s vráskami můžete velmi rychle rozloučit. Kromě obličejových cviků zařaďte do svého dne i další zdravý pohyb, například procházku se psem, hraní na hřišti s dětmi, práci na zahradě, běžný úklid v domácnosti nebo sport s kamarádkou. Uvidíte, jak pohybem omládnete.

7) Pohoda

A hlavní věc, kterou je potřeba neustále připomínat, protože na ni v dnešním uspěchaném světe lidé zapomínají, je – nestresujte se. Ničí to vaše zdraví, zbytečně rychleji stárnete a život si neužíváte tak, jak můžete. Povzneste se nad problémy, které stejně nevyřešíte, a raději naplánujte společnou akci s přáteli nebo s partnerem. A vše dělejte s úsměvem!

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook