Geloren - kloubní výživa pro psy

7 nejlépe hodnocených knih minulého roku

19.4.2016
Foto: 123rf.com

I v minulém roce se na knižních pultech objevily velmi zajímavé tituly. Nedočkaví čtenáři a fanoušci autorů je už možná dávno přečetli. A co vy? Dostaly se vám už do rukou nejlépe hodnocené knihy minulého roku? Možná je načase pohodlně se usadit, uvařit si teplý čaj a vzít do rukou knížku…

1) Láska jako z filmu – Victoria van Tienová

O čem kniha je: Romantická kniha Láska jako z filmu vypráví o snoubencích Kenzi a Bradleym. Ti plánují přímo pohádkovou svatbu. Přesto však není všechno tak dokonalé, jak na první pohled vypadá. Rodinné trable, nepříjemné pracovní povinnosti i kamarádské dohady, které hlavní představitelé prožívají, vás ale převážně pobaví.

Proč vás zaujme: Kniha je ideální oddechovkou a ocení ji především milovnice filmů, jako jsou Bridget Jonesová, Pretty woman nebo Hříšný tanec. Nečekejte propracovaný příběh a neodolatelný děj, přesto se nejedná o tuctovou romantickou slátaninu.

Zajímavost: Díky tomu, že je kniha napsána svižně, vtipně a zábavně, možná se budete smát i nahlas. Hlavní hrdinka je také trochu potrhlá a zmatená, ani tak ale příběhu nechybí happyend.

2) Dívka, již jsi tu zanechal – Jojo Moyesová

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

O čem kniha je: Tato kniha vypráví o mladé Sophii a jejím manželovi Eduardovi, který odchází bojovat na frontu. Na památku manželce nechává její namalovaný portrét. Sophie však po obléhání svého rodiště padne do rukou Němců a ocitá se v absolutní bídě. Později Německému důstojníkovi se podařilo získat onen portrét, čehož se Sophie rozhodne využít. O sto let později se pak portrét dostává do rukou další ženě, která se snaží přijít na to, co se tehdy vlastně stalo.

Proč vás zaujme: Tato kniha vás neuvěřitelně vtáhne do děje, takže chvilkami budete cítit to samé, co hlavní představitelé. Nechybí napínavý děj, emoce, láska, souznění, ale ani smutek a dojetí. Rozhodně vás zaujme propojení osudů a životů dvou žen, každé z jiné doby.

Zajímavost: Autorka knihy také umně propojuje válku, lásku, osud i umění. Zároveň ukazuje, jak může minulost ovlivnit přítomnost.

3) Krycí jméno Verity – Elizabeth Weinová

O čem kniha je: Celý příběh začíná havárií špionážního letadla, jehož pasažérkami jsou dvě ženy – pilotka a její nejlepší přítelkyně. Jen jedna žena má však šanci na přežití. Hlavní špiónku Verity pak zajmou nacisté a dají jí na výběr – odhalení mise, nebo poprava. Verity se však rozhodne své tajemství skrýt a s nacisty se podělí o trošku poupravenou pravdu.

Proč vás zaujme: Kniha vypráví o silném přátelství, nechybí tu ale ani napětí. Knihu příjemně okořeňuje dávka černého humoru. Příběh je velmi promyšlený a strhující děj vás nenechá knihu jen tak odložit.

Zajímavost: V této knize se mimo jiné dozvíte spoustu informací o letectví. A počítejte s tím, že konec příběhu vás náležitě šokuje…

Foto: pinterest.com

4) Sedmilhářky – Liane Moriarty

O čem kniha je: Kniha vypráví o partě nejlepších kamarádek, které mají každá jiné, ale stejně důležité starosti a trápení. I když jsou Jane, Madeline a Celeste opravdu nejlepší kamarádky, nejsou k sobě zase až tak upřímné. Jejich malé lži a polopravdy nemůžou skončit dobře.

Proč vás zaujme: Kniha Sedmilhářky je nejen čtivá, ale také překvapivá. Autorka knihy dokonale popisuje smýšlení dnešních žen i mužů. V knize nechybí ani rozbor vážných témat a určité poučení, které vás ale může nahlodat. Otázkou je, komu pak můžete opravdu věřit…

Zajímavost: Hlavním tématem knihy je násilí v rodině a jeho následky. Přesto (nebo možná právě proto) má kniha skvělý příběh a netradiční děj.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

5) Prosinec už je takovej – Donal Ryan

O čem kniha je: Tato kniha je rozdělena na dvanáct kapitol, v nichž vypráví příběh o zdánlivě prostoduchém mladíku Johnseym. Tomu se po smrti rodičů rozpadl jeho bezpečný svět a musel velmi rychle dospět. V knize nechybí množství vtipných scén, ale také určitý smutek a dojetí.

Proč vás zaujme: Kniha je velmi čtivá a autor zbytečně nepropadá sentimentu. Také nečekejte přeslazené povídání s očekávatelným koncem. Spíše se připravte na čtení, které spojuje humor, hořkost i smutek.

Zajímavost: Tato irská kniha je autorovou prvotinou a je přirovnávána ke známému příběhu Foresta Gumpa.

6) Ty – Caroline Kepnes

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

O čem kniha je: Příběh vypráví o zákoutích lidské duše, které jsou mnohdy nejen nepochopitelné, ale také zvrácené. Do hlavní hrdinky Guinevery se zamiluje Joe, který pracuje v knihkupectví. Joe si uvědomuje, že kvůli tomu, aby získal tuto dívku, je schopen i vraždit. A opravdu udělá vše, aby i ona pochopila, že k sobě patří.

Proč vás zaujme: Tento thriller vypráví o chorobné posedlosti, z níž vám bude úzko. Kniha vás absolutně vtáhne do děje a možná vás přesvědčí o tom, že není všechno tak, jak na první pohled vypadá.

Zajímavost: Kniha je psaná nezvykle v druhé osobě. Možná se vám do mysli vryje právě tímto a možná také začnete pochybovat, čemu vlastně můžete věřit.

7) Říjnový seznam – Jeffery Deaver

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

O čem kniha je: Říjnový seznam je napínavý krimiromán, který vypráví o Gabriele, ženě, která čeká na zprávy o své unesené dcerce. Únosce ji nutí zaplatit nejen výkupné, ale také odevzdat zvláštní listinu, nazvanou Říjnový seznam.

Proč vás zaujme: Děj této knihy je skvěle propracovaný. Neustále nová fakta a podněty vás nutí přemýšlet a zkoumat všechny okolnosti. I když vám kniha může zprvu připadat těžká a nepřehledná, záhy vše pochopíte a budete možná velmi překvapeni.

Zajímavost: Na začátku si budete myslet, že přesně víte, jak kniha dopadne, ale rozhodně se pletete. Celá kniha vám začne dávat smysl až ve chvíli, kdy dočtete poslední kapitolu.

Kterou z těchto knih jste už četli a jak se vám líbila?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook