Geloren - kloubní výživa pro psy

6 překvapujících způsobů použití suchého šamponu

18.9.2015
Foto: 123rf.com

Jsou rána, kdy se prostě nedaří. Zaspala jste a v žádném případě už nestíháte umýt si vlasy, jak jste si to naplánovala? Přece do práce nepůjdete s mastnou hlavou! Pro tyhle chvíle je tu suchý šampon, který vám pomůže ušetřit spoustu času, který by vám jinak spotřebovalo sušení vaší hřívy. Suchý šampon je ale mnohem všestrannějším pomocníkem, než by se na první pohled mohlo zdát. Dnes vám představíme i jiné způsoby jeho využití, o kterých jste neměla ani tušení!

Stop zplihlým vlasům

Dejte sbohem zplihlým vlasům! Zkuste je před fénováním poprášit suchým šamponem, v kombinaci s teplem se tak vytvoří dlouhotrvající objem. Váš účes bude objemný, ale přitom nezatížený tužidly a laky. Jestliže chcete docílit ještě většího objemu, vlasy podpořte i tupírováním a poté na upravenou plochu naneste suchý šampon, který účes zafixuje. Suchý šampon funguje i jako skvělý fixátor vln.

Zkroťte ofinu                                                   

Ofina je sice slušivá, ale umí být i pěkně zrádná. Všechny nositelky ofiny určitě vědí, jak nepříjemné to je, když se vám vlasy lepí na čelo. Jak tomuto problému předejít? Stačí, když zadní stranu ofiny nastříkáte suchým šamponem. Vytvoří se slabý film, který zabrání přilepení. A navíc si nebudete muset vlasy jen kvůli ofině mýt tak často.

Z vlnitých vlasů do rovných během chvilky

Ráno jste vyrazila s vlnitými vlasy, ale večer byste raději rovné? Není nutné trávit čas mytím, stačí vlasy postříkat suchým šamponem a pořádně pročesat. Po vlnách už není ani stopy!

Neposlušné obočí

Je známé, že neposlušné obočí lze zkrotit lakem na vlasy, ovšem po takové úpravě může působit slepeně. Daleko lepší je použít suchý šampon. Buďte však opatrná, aby vám při nanášení nenapadal do očí!

Zamaskování odrostů                        

Zachovat si blond hřívu bez nežádoucích odrostů je těžké, hlavně pokud nestíháte dojít ke svému kadeřníkovi. Sáhněte po pudrové variantě suchého šamponu a tu naneste na tmavé odrosty, pudrový základ přilne na tmavý vlas a lehce ho zesvětlí.

Zapáchající boty?

Nejraději byste si sundala boty, ale víte, že zapáchají? Stačí, když suchým šamponem vnitřek bot poprášíte, a suchý šampon veškerou vlhkost vsákne – spolu se zápachem!

Patříte k příznivcům suchého šamponu i Vy? Máte nějaký další tip na jeho využití?

Karin Petřeková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook