Geloren - kloubní výživa pro psy

6 knih, které si vzít na dovolenou

18.8.2017
Foto: 123rf.com

Letní dovolená je tady a spousta z nás si pohodu na chatě nebo na pláži nedovede představit bez knihy. Ať už máte rádi tajemné příběhy, detektivní zápletky, černý humor, milostné scénáře, či pohodovou a nenáročnou četbu, z těchto knih si určitě vyberete!

1) Bílá čarodějka

Autorka: Ilona Maria Hilliges

O čem kniha je: Autobiografický román vypráví o německé dívce Iloně, která cestuje do Afriky. Kromě pracovních záležitostí ji zde čekají i ty milostné… Vdá se za muže z Nigerie, který je jí následně nejen nevěrný, ale navíc okrade její rodinu. V Nigerii však poznává africkou kulturu, setkává se s magií a čarodějnictvím, které jí zachrání život. Velmi čtivá a inspirativní kniha pro každou uvědomělou ženu.

2) Než anděl pozbyl stud

Autor: Emil Mann

O čem kniha je: U této knihy se budete tak smát, až se okolní lidé budou otáčet. Zároveň vás kniha Emila Manna dojme, překvapí a dýchne tu na vás i tajemno. Tragikomický příběh, jehož hlavní postava – plavčík – bydlí se svým otcem v domě s neznámou minulostí, je plný spletitých zápletek a postav, které zprvu nedávají smysl. Plavčík trpí nočními můrami, za které může temné tajemstvím domu. Při odhalování této záhady však plavčík i jeho dívka na hřbitově náhodně objeví sochu anděla, kterého není možné vyfotit. Odhalení temného tajemství domu už není daleko. Věci, které spolu zdánlivě nesouvisejí, jsou si až nepochopitelně blízko… Příběh je částečně inspirovaný životem autora a rozhodně vás chytne a už nepustí.

3) Světadíly lásky

Autorka: Anja Snellmanová

O čem kniha je: Kniha, která vás nejdříve zaujme vtipným obalem. Nakonec ji ale nebudete schopní odložit, dokud ji celou nepřečtete. Kniha Světadíly lásky popisuje lásku a každý vztah jako zeměkouli. Každá etapa je jiný světadíl. Něčím zvláštní a něčím typický. Autorka přirovnává vztah Alexe a Oony k Asii, pak Americe, Africe a Evropě. Skončí v Antarktidě? Kniha, která je nejen o lásce, ale i o vztazích a o životních cestách každého člověka, je ideálním čtením na dovolenou.

4) Jíst, meditovat, milovat

Autorka: Elizabeth Gilbert

O čem kniha je: Možná některé z vás viděly stejnojmenný film. Říká se však, že kniha je vždycky lepší než zfilmovaná verze. Máte totiž místo pro vlastní fantazii a představivost, zároveň se k oblíbeným pasážím můžete kdykoliv a kdekoliv vrátit. Kniha Jíst, meditovat, milovat je pozitivním návodem, jak si zpříjemnit život a být šťastná. Všechno důležité pak popisuje právě třemi kroky, které jsou zmíněny již v názvu. Nejdříve se hlavní hrdinka musí naučit jíst. Jídlo si vychutnat, přestat řešit nadbytečná kila a užít si ten požitek. Poté se musí naučit zklidnit a meditovat. Být chvíli zticha a uvědomit si samu sebe. Nakonec může přijít láska. Svobodná, nenucená, ale silná a vášnivá…

5) Zapomenutá zahrada

Autorka: Kate Mortonová

O čem kniha je: Tato kniha je celkem obsáhlá, ale přečtete ji jedním dechem. Velkým pozitivem je tajemný děj a napínavý příběh, kdy čtenář do poslední chvíle netuší, jak může celá kniha dopadnout. Kniha Zapomenutá zahrada se rozhodně bude líbit všem milovníkům tajemství, historie a překvapení. Hlavní postava Nell se dozvídá, že není dcera svého otce a vydává se hledat svou pravou rodinu. Odkrývá děsivé tajemství šlechtické rodiny, která je úzce spjata s jejím životem, a nachází zapomenutou zahradu. Má pocit, že ji velmi dobře zná, ale až úspěšné pátrání a nečekané zážitky jí vyjeví tak dlouho skrývanou a šokující pravdu…

6) Láska k bližnímu

Autor: Pascal Bruckner

O čem kniha je: Láska k bližnímu je neobyčejný román, který vás uchvátí a přiměje přemýšlet nad dnešním konzumním světem a otevřít oči i tomu, na co se člověk příliš dívat nechce. Sébastien je spořádaný muž, má milující rodinu, skvělou práci i spokojený život, přesto mu něco chybí. Všechno změní postarší žena, kterou potká v kavárně a zažije s ní šokující milostné dobrodružství. Překračuje veškeré hranice, zapomíná na své morální zásady a nabízí své tělo neuspokojeným ženám. Ovšem vypadá právě takhle ta láska k bližnímu?!

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook